ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


درحرم امیرمومنان برگزار می شود؛ عزاداری زائران کشورهای اروپایی و آسیایی


هزاران زائرازکشورهای اروپایی و آسیایی که برای شرکت در کنگره عظیم اربعین حسینی به عراق آمده اند در حرم مولای متقیان عزاداری می کنند.

به گزارش خبرنگار الاربعین،  دکترعلیرضا توکلی طرقی مسئول کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین با اعلام این خبر افزود: هزاران زائرازکشور های انگلیس، آلمان،اتریش، فرانسه، هلند، هند، آمریکا و دیگر کشورها  که درپیاده روی اربعین به همراه زائران دیگر کشورها حضور دارند برای عرض اردات به ساحت مقدس امیر المومنین و نمایش حضور جهانی در مراسم اربعین امشب درقالب یک دسته عزاداری وارد حرم امام علی (ع)  شده و عزاداری می کنند.

این برنامه با هماهنگی موسسه مصباح الهدی لندن ، عتبه علویه  و کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزش برگزارمی شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-دکتر توکلی طرقی-کارگروه بین الملل اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات