ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی: زائران شیعه بودن خود را دراربعین نشان دهند


سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین درجمع زائران ایرانی درنجف اشرف درباره جریان سازی پیاده روی اربعین سخن گفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی استاد حوزه درصحن حضرت فاطمه زهرا (س) به  تبیین تعریف شیعه در علم کلام و از دید اهل بیت (ع) پرداخت.

سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین  با تشریح جریان سازی  پیاده روی اربعین خطاب به زائران اربعین اظهار داشت: شما باید شیعه بودن خود را درمسیر اربعین با دوری از حلال و حرام ، پرهیز از اسراف، تمسک به آداب و اخلاق اسلامی و... نشان دهید. 

استاد حوزه درادامه به بیان واقعه غدیر و عهد شکنی مسلمانان در اطاعت از جانشین پیامبرپرداخت و حادثه بزرگ کربلا را نتیجه این پیمان شکنی توصیف کرد.

دراین مراسم گروه تواشیح و همخوانی محمد رسول الله(ص) به اجرای برنامه پرداخت و زائران حسینی با مدیحه سرایی و نوحه خوانی حسن شالبافان از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به عزاداری پرداختند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اقاتهرانی-اربعین-سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات