ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی: زائران شیعه بودن خود را دراربعین نشان دهند


سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین درجمع زائران ایرانی درنجف اشرف درباره جریان سازی پیاده روی اربعین سخن گفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی استاد حوزه درصحن حضرت فاطمه زهرا (س) به  تبیین تعریف شیعه در علم کلام و از دید اهل بیت (ع) پرداخت.

سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین  با تشریح جریان سازی  پیاده روی اربعین خطاب به زائران اربعین اظهار داشت: شما باید شیعه بودن خود را درمسیر اربعین با دوری از حلال و حرام ، پرهیز از اسراف، تمسک به آداب و اخلاق اسلامی و... نشان دهید. 

استاد حوزه درادامه به بیان واقعه غدیر و عهد شکنی مسلمانان در اطاعت از جانشین پیامبرپرداخت و حادثه بزرگ کربلا را نتیجه این پیمان شکنی توصیف کرد.

دراین مراسم گروه تواشیح و همخوانی محمد رسول الله(ص) به اجرای برنامه پرداخت و زائران حسینی با مدیحه سرایی و نوحه خوانی حسن شالبافان از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به عزاداری پرداختند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اقاتهرانی-اربعین-سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات