ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمین آقا تهرانی: زائران شیعه بودن خود را دراربعین نشان دهند


سخنران کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد مرکزی اربعین درجمع زائران ایرانی درنجف اشرف درباره جریان سازی پیاده روی اربعین سخن گفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی استاد حوزه درصحن حضرت فاطمه زهرا (س) به  تبیین تعریف شیعه در علم کلام و از دید اهل بیت (ع) پرداخت.

سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین  با تشریح جریان سازی  پیاده روی اربعین خطاب به زائران اربعین اظهار داشت: شما باید شیعه بودن خود را درمسیر اربعین با دوری از حلال و حرام ، پرهیز از اسراف، تمسک به آداب و اخلاق اسلامی و... نشان دهید. 

استاد حوزه درادامه به بیان واقعه غدیر و عهد شکنی مسلمانان در اطاعت از جانشین پیامبرپرداخت و حادثه بزرگ کربلا را نتیجه این پیمان شکنی توصیف کرد.

دراین مراسم گروه تواشیح و همخوانی محمد رسول الله(ص) به اجرای برنامه پرداخت و زائران حسینی با مدیحه سرایی و نوحه خوانی حسن شالبافان از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به عزاداری پرداختند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اقاتهرانی-اربعین-سخنران کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات