ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار می کند: نشست های معرفتی مبلغان خواهر در شهرهای عراق


نشست های معرفتی در قالب تبلیغ چهره به چهره و حضور در جمع بانوان زائر اربعین حسینی در شهرهای مقدس کربلا، نجف و کاظمین در حال برگزاری است و تا پایان اربعین ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار الاربعین اعزامی از کربلای معلی، دراین نشست‌ها 90 نفر ازبانوان مبلغ اعزامی شورای راهبری فعالیت‌های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، از روز شنبه 12 صفر در قالب تبلیغ چهره به چهره و برگزاری حلقه‌های معرفت به تبیین موضوعات و مباحث اعتقادی، اخلاقی و شرعی می پردازند.

برگزاری جمع خوانی و جزء‌خوانی قرآن کریم با همکاری قاریان عراقی و ایرانی، تفسیر قرآن کریم، تصحیح و تدریس نکته‌ها و قواعد تجویدی در قرائت قرآن و نماز از جمله دیگر اقدامات بانوان مبلغ در شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین است.

مشاوره دراموراجتماعی، خانوادگی و مذهبی و پاسخگویی به شبهات اعتقادی و سوالات شرعی از دیگر فعالیت های بانوان مبلغ است.

شناخت ابعاد اخلاقی، فرهنگی و سیاسی حضرت زینب (س) و تاسی از سیره فردی، عبادی و اجتماعی آن حضرت و وظیفه بانوان مسلمان در پیام‌رسانی نهضت عاشورا به جهان ازجمله محورهای سخنرانی نشست های معرفتی بانوان است.

برپایه این گزارش، گروهی از بانوان مبلغ مسلط به زبان عربی نیز در موضوع های سیاسی همچون اسلام‌هراسی  وایران‌هراسی به سخنرانی پرداخته واهداف و سیاست گذاری آمریکا و انگلیس به عنوان عوامل شکل دهنده گروه‌های تکفیری و داعش در منطقه را بیان کردند و براهمیت وحدت میان مسلمانان و بیداری اسلامی تاکید کردند.

نشست‌های معرفتی بانوان مبلغ اعزامی که تا پایان روز اربعین ادامه خواهد یافت با استقبال خوب زائران اربعین حسینی روبرو شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین-بانوان مبلغ اعزامی شورای راهبری فعالیت‌های بانوان -کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02
36995
پیش‌بینی سه و نیم میلیون زائر در اربعین 96
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق طی نشست هماهنگی با مسئولان ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه از سال 90 تاکنون، طی هر دوره، 200 تا 500 هزار نفر به زوار کربلا در اربعین افزوده می‌شود، اعلام کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود که سه و نیم میلیون ایرانی به زیارت کربلا بروند.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات