ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني : رسالت بانوان، حركت زينب گونه در عرصه هاي اجتماعي است.


مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: امروز بانوان وظيفه دارند كه زينب گونه با حفظ حدود شرعي در عرصه هاي اجتماعي وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.

به گزارش خبرنگارالاربعین از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در همايش علمي اربعين و بانوان عاشورايي كه در شهر مقدس كربلا برگزار شد، رسالت امروز بانوان را حضور در عرصه هاي اجتماعي با حفظ حدود شرعي عنوان كرد.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در سخنان خود با بيان اينكه اربعين بازخواني واقعه عاشورا است به تبيين نقش و جايگاه حضرت زينب (س) در ترسيم اين واقعه پرداخت و گفت: حضرت زينب كبري (س) زيبايي هاي كربلا همچون صبر، ولايتمداري و زير بار ظلم نرفتن را به مردم نشان داد.

وي با اشاره به اين سخن حضرت زينب (س) در پاسخ به ابن زياد درباره واقعه عاشورا كه فرمودند «ما رأيت الا جميلا»، درك زيبايي عاشورا را نيازمند بينش عميق دانست و گفت: بالاترين مقام بشر عبوديت است و كمال حضرت زينب (س) در عبوديت، مقاومت، همراهي و تبعيت از امام زمانش بود.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با بيان اينكه حضرت زينب (س) الگوي بانوان عاشورايي است، تصريح كرد: بايد روحيه زنان زينبي شود و اطاعت پذيري از خدا، ولايت و امامت در آنها تجلي پيدا كند.

وي رسالت حضرت زينب (س) را انتقال پيام عاشورا به جهانيان عنوان كرد و با بيان اينكه ميزان عاشورايي بودن به ميزان عبوديت و ولايت پذيري بستگي دارد، گفت: امروز بانوان وظيفه دارند كه زينب گونه با حفظ حدود شرعي در تمام صحنه ها وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفی روحانی-مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق-نشست علمی بانوان اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات