ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني : رسالت بانوان، حركت زينب گونه در عرصه هاي اجتماعي است.


مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: امروز بانوان وظيفه دارند كه زينب گونه با حفظ حدود شرعي در عرصه هاي اجتماعي وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.

به گزارش خبرنگارالاربعین از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در همايش علمي اربعين و بانوان عاشورايي كه در شهر مقدس كربلا برگزار شد، رسالت امروز بانوان را حضور در عرصه هاي اجتماعي با حفظ حدود شرعي عنوان كرد.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در سخنان خود با بيان اينكه اربعين بازخواني واقعه عاشورا است به تبيين نقش و جايگاه حضرت زينب (س) در ترسيم اين واقعه پرداخت و گفت: حضرت زينب كبري (س) زيبايي هاي كربلا همچون صبر، ولايتمداري و زير بار ظلم نرفتن را به مردم نشان داد.

وي با اشاره به اين سخن حضرت زينب (س) در پاسخ به ابن زياد درباره واقعه عاشورا كه فرمودند «ما رأيت الا جميلا»، درك زيبايي عاشورا را نيازمند بينش عميق دانست و گفت: بالاترين مقام بشر عبوديت است و كمال حضرت زينب (س) در عبوديت، مقاومت، همراهي و تبعيت از امام زمانش بود.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با بيان اينكه حضرت زينب (س) الگوي بانوان عاشورايي است، تصريح كرد: بايد روحيه زنان زينبي شود و اطاعت پذيري از خدا، ولايت و امامت در آنها تجلي پيدا كند.

وي رسالت حضرت زينب (س) را انتقال پيام عاشورا به جهانيان عنوان كرد و با بيان اينكه ميزان عاشورايي بودن به ميزان عبوديت و ولايت پذيري بستگي دارد، گفت: امروز بانوان وظيفه دارند كه زينب گونه با حفظ حدود شرعي در تمام صحنه ها وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفی روحانی-مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق-نشست علمی بانوان اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات