ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني : رسالت بانوان، حركت زينب گونه در عرصه هاي اجتماعي است.


مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: امروز بانوان وظيفه دارند كه زينب گونه با حفظ حدود شرعي در عرصه هاي اجتماعي وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.

به گزارش خبرنگارالاربعین از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در همايش علمي اربعين و بانوان عاشورايي كه در شهر مقدس كربلا برگزار شد، رسالت امروز بانوان را حضور در عرصه هاي اجتماعي با حفظ حدود شرعي عنوان كرد.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در سخنان خود با بيان اينكه اربعين بازخواني واقعه عاشورا است به تبيين نقش و جايگاه حضرت زينب (س) در ترسيم اين واقعه پرداخت و گفت: حضرت زينب كبري (س) زيبايي هاي كربلا همچون صبر، ولايتمداري و زير بار ظلم نرفتن را به مردم نشان داد.

وي با اشاره به اين سخن حضرت زينب (س) در پاسخ به ابن زياد درباره واقعه عاشورا كه فرمودند «ما رأيت الا جميلا»، درك زيبايي عاشورا را نيازمند بينش عميق دانست و گفت: بالاترين مقام بشر عبوديت است و كمال حضرت زينب (س) در عبوديت، مقاومت، همراهي و تبعيت از امام زمانش بود.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با بيان اينكه حضرت زينب (س) الگوي بانوان عاشورايي است، تصريح كرد: بايد روحيه زنان زينبي شود و اطاعت پذيري از خدا، ولايت و امامت در آنها تجلي پيدا كند.

وي رسالت حضرت زينب (س) را انتقال پيام عاشورا به جهانيان عنوان كرد و با بيان اينكه ميزان عاشورايي بودن به ميزان عبوديت و ولايت پذيري بستگي دارد، گفت: امروز بانوان وظيفه دارند كه زينب گونه با حفظ حدود شرعي در تمام صحنه ها وارد شوند و رسالت خود را به انجام رسانند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفی روحانی-مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق-نشست علمی بانوان اربعین-کمیته فرهنگی و آموزشی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات