ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نشست علمی و تخصصی اربعين و بانوان عاشورايي در کربلای معلا برگزار شد


نشست علمی تخصصی اربعين و بانوان عاشورايي از سوي شوراي راهبري فعاليت هاي بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين در كربلاي معلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین شوراي راهبري فعاليت هاي بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين، همايش علمي اربعين و بانوان عاشورايي را با حضور فرهيختگان و انديشمندان حوزه و دانشگاه در شهر مقدس كربلا برگزار كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسئول نمایندگی بعثه مقام مظم رهبری درعراق در اين نشست علمی تخصصی با بيان اينكه اربعين بازخواني واقعه عاشورا است به تبيين نقش و جايگاه حضرت زينب (س) در ترسيم اين واقعه پرداخت و گفت: حضرت زينب كبري (س) زيبايي هاي كربلا همچون صبر، ولايتمداري و زير بار ظلم نرفتن را به مردم نشان داد.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی  ستاد مرکزی اربعین با بيان اينكه هيچ صفحه اي در تاريخ اسلام درخشنده تر از صحنه مديريت حضرت زينب (س) در كربلا نيست، بر لزوم معرفي اين نوع مديريت به جهانيان در مقابل نگاه فمينيسم به زنان تأكيد كرد و افزود: ما رأيت الا جميلا، تابلويي از هوشمندي، درايت و مديريت حضرت زينب (س) است.

در بخش ديگري از اين مراسم، لاله افتخاري مسؤول شوراي راهبري فعاليت هاي بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين با بيان اهداف برگزاري اين همايش گفت: بانوان بايد عاشورايي زندگي كنند، زينبي حركت كنند و ديگران را به سمت فرهنگ زينبي هدايت كنند.

در اين مراسم كه در سالن اجتماعات دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار شد، همچنين برخي از اساتيد فرهيخته حوزه و دانشگاه به ارائه مقالات خود در موضوع همايش پرداختند.

«زن و ارزش هاي اسلامي و عاشورايي»، «نقش احساسات و عقل در واقعه عاشورا»، «زنان عاشورايي شهيد و شهادت»، «معرفت عاشورايي زنان» و «پيام زنان عاشورايي در عصر حاضر» عنوان مقالاتي بود كه به ترتيب از سوي خانم ها رباني، علوي، شاهي، كاهرانپور و ديندار دراين همايش ارائه شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شوراي راهبري فعاليت هاي بانوان-كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين-همايش علمي اربعين و بانوان عاشورايي-حميد احمدي

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات