ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام برادران: صرفه جویی سنت پیغمبر است


سخنران کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین درجمع زائران ایرانی در نجف اشرف با اشاره به لزوم پرهیز از اسراف تاکید کرد: صرفه جویی سنت پیامبر اکرم (ص) بوده است.

حجت الاسلام محمد رضا برادران در مراسمی که درمقبره شهید حکیم شهرنجف برگزار شد در سخنانی با اشاره به روایات به تبیین مفهوم اسراف و تبذیر پرداخت.

این کارشناس فرهنگی اهمیت پرهیز از اسراف را یادآور شد و صرفه جویی را سنت رسول اکرم (ص) توصیف کرد.

وی درادامه درباره دلایل مخالفت با زیارت اهل تشیع سخن گفت وافزود: اولین فایده زیارت و اعلام بیعت با امام این است که تولی و محبت ما را به ائمه بیشتر می کند.

وی افزود: محبت و دوست داشتن ائمه واهل بیت فایده زیارت است و دشمن از آن هراس دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حجت الاسلام محمد رضا برادران-مقبره شهید حکیم شهرنجف-مراسم اربعین

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات