ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام آقاتهرانی: در سفر معنوی اربعین به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید


حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی درجمع زائران اربعین درنجف اشرف تصریح کرد: در سفر معنوی اربعین، به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید چراکه اصلاح فردی به اصلاح جامعه منجرخواهد شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی آقاتهرانی که در مقبره شهید محمدباقرحکیم درنجف اشرف سخن میگفت خطاب به زائران و عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار داشت: این جلسات عزاداری ازبرکت نام و یاد امام حسین (ع) است و عاشقان حضرت جز بر مصائب ایشان گریه نخواهند کرد.

سخنران ادامه داد: درسیره ائمه (ع) تاکید شده که شایسته است گریه محبان ما فقط بر امام حسین (ع) باشد و حضرات معصوم (ع) نیز فقط بر مصائب ایشان گریسته اند.

وی حضورخیل عظیمی از مردم در راهپیمایی اربعین و حرمین معصومین را به منزله زندگی لحظه به لحظه آنها با امام حسین (ع) دانست و گفت: زندگی لحظه به لحظه با امام حسین (ع) باید خود را در افکار، کردار و اخلاق ما نشان دهد و هر زائری که به دیار خود برمی گردد خوی امام حسین (ع) را با کردار و اخلاق خود نمایان سازد.

وی اظهار داشت: محبت ما به اهل بیت علیهم السلام با چنین حضوری در راهپیمایی اربعین تقویت شده و عاملی است که به انسان همت و اراده در گرفتن خوی امام حسین (ع) می دهد.

سخنران کمیته فرنگی وآموزشی اربعین با اشاره به اینکه برخی بزرگان تحقق انقلاب اسلامی را نشدنی می دانستند، گفت: عشق نامتناهی امام خمینی (ره) به امام حسین (ع) و ائمه اطهار کاری نشدنی را شدنی کرد.

وی افزود: مهمان نوازی های بی دریغ ملت عراق نیز حاصل عشق و اشتیاق آنها به امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی با بیان اینکه امام حسین (ع) هدف از قیام خود را احیای دین جد خود و امر به معروف و نهی از منکرعنوان کرده اند خطاب به زائران اربعین حسینی گفت: به ظاهر این آمدن ها کفایت نکنید و به باطن حضور پرشور خود در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی دقت داشته باشید.

وی افزود: درحضورتان در سفر معنوی اربعین، به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید چراکه اصلاح فردی به اصلاح جامعه منجرخواهد شد.

سخنران تاکید کرد: اگر اصلاح فردی رقم نخورد تنها ماندن امامت تکرار می شود و اگر پسر نوح باشیم از کشتی نجات جا می مانیم.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی در پایان به زائران اربعین حسینی توصیه کرد که رعایت ادب، تکریم میزبان و مراعات حال زنان و کودکان را مورد توجه قرار دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حجت الاسلام و المسلمین مجتبی آقاتهرانی-اربعین-مقبره شهید محمدباقرحکیم-مراسم کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات