ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام آقاتهرانی: در سفر معنوی اربعین به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید


حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی درجمع زائران اربعین درنجف اشرف تصریح کرد: در سفر معنوی اربعین، به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید چراکه اصلاح فردی به اصلاح جامعه منجرخواهد شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی آقاتهرانی که در مقبره شهید محمدباقرحکیم درنجف اشرف سخن میگفت خطاب به زائران و عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار داشت: این جلسات عزاداری ازبرکت نام و یاد امام حسین (ع) است و عاشقان حضرت جز بر مصائب ایشان گریه نخواهند کرد.

سخنران ادامه داد: درسیره ائمه (ع) تاکید شده که شایسته است گریه محبان ما فقط بر امام حسین (ع) باشد و حضرات معصوم (ع) نیز فقط بر مصائب ایشان گریسته اند.

وی حضورخیل عظیمی از مردم در راهپیمایی اربعین و حرمین معصومین را به منزله زندگی لحظه به لحظه آنها با امام حسین (ع) دانست و گفت: زندگی لحظه به لحظه با امام حسین (ع) باید خود را در افکار، کردار و اخلاق ما نشان دهد و هر زائری که به دیار خود برمی گردد خوی امام حسین (ع) را با کردار و اخلاق خود نمایان سازد.

وی اظهار داشت: محبت ما به اهل بیت علیهم السلام با چنین حضوری در راهپیمایی اربعین تقویت شده و عاملی است که به انسان همت و اراده در گرفتن خوی امام حسین (ع) می دهد.

سخنران کمیته فرنگی وآموزشی اربعین با اشاره به اینکه برخی بزرگان تحقق انقلاب اسلامی را نشدنی می دانستند، گفت: عشق نامتناهی امام خمینی (ره) به امام حسین (ع) و ائمه اطهار کاری نشدنی را شدنی کرد.

وی افزود: مهمان نوازی های بی دریغ ملت عراق نیز حاصل عشق و اشتیاق آنها به امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی با بیان اینکه امام حسین (ع) هدف از قیام خود را احیای دین جد خود و امر به معروف و نهی از منکرعنوان کرده اند خطاب به زائران اربعین حسینی گفت: به ظاهر این آمدن ها کفایت نکنید و به باطن حضور پرشور خود در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی دقت داشته باشید.

وی افزود: درحضورتان در سفر معنوی اربعین، به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید چراکه اصلاح فردی به اصلاح جامعه منجرخواهد شد.

سخنران تاکید کرد: اگر اصلاح فردی رقم نخورد تنها ماندن امامت تکرار می شود و اگر پسر نوح باشیم از کشتی نجات جا می مانیم.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی در پایان به زائران اربعین حسینی توصیه کرد که رعایت ادب، تکریم میزبان و مراعات حال زنان و کودکان را مورد توجه قرار دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حجت الاسلام و المسلمین مجتبی آقاتهرانی-اربعین-مقبره شهید محمدباقرحکیم-مراسم کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات