ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام آقاتهرانی: در سفر معنوی اربعین به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید


حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی درجمع زائران اربعین درنجف اشرف تصریح کرد: در سفر معنوی اربعین، به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید چراکه اصلاح فردی به اصلاح جامعه منجرخواهد شد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی آقاتهرانی که در مقبره شهید محمدباقرحکیم درنجف اشرف سخن میگفت خطاب به زائران و عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار داشت: این جلسات عزاداری ازبرکت نام و یاد امام حسین (ع) است و عاشقان حضرت جز بر مصائب ایشان گریه نخواهند کرد.

سخنران ادامه داد: درسیره ائمه (ع) تاکید شده که شایسته است گریه محبان ما فقط بر امام حسین (ع) باشد و حضرات معصوم (ع) نیز فقط بر مصائب ایشان گریسته اند.

وی حضورخیل عظیمی از مردم در راهپیمایی اربعین و حرمین معصومین را به منزله زندگی لحظه به لحظه آنها با امام حسین (ع) دانست و گفت: زندگی لحظه به لحظه با امام حسین (ع) باید خود را در افکار، کردار و اخلاق ما نشان دهد و هر زائری که به دیار خود برمی گردد خوی امام حسین (ع) را با کردار و اخلاق خود نمایان سازد.

وی اظهار داشت: محبت ما به اهل بیت علیهم السلام با چنین حضوری در راهپیمایی اربعین تقویت شده و عاملی است که به انسان همت و اراده در گرفتن خوی امام حسین (ع) می دهد.

سخنران کمیته فرنگی وآموزشی اربعین با اشاره به اینکه برخی بزرگان تحقق انقلاب اسلامی را نشدنی می دانستند، گفت: عشق نامتناهی امام خمینی (ره) به امام حسین (ع) و ائمه اطهار کاری نشدنی را شدنی کرد.

وی افزود: مهمان نوازی های بی دریغ ملت عراق نیز حاصل عشق و اشتیاق آنها به امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی با بیان اینکه امام حسین (ع) هدف از قیام خود را احیای دین جد خود و امر به معروف و نهی از منکرعنوان کرده اند خطاب به زائران اربعین حسینی گفت: به ظاهر این آمدن ها کفایت نکنید و به باطن حضور پرشور خود در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی دقت داشته باشید.

وی افزود: درحضورتان در سفر معنوی اربعین، به اصلاح فردی توجه ویژه داشته باشید چراکه اصلاح فردی به اصلاح جامعه منجرخواهد شد.

سخنران تاکید کرد: اگر اصلاح فردی رقم نخورد تنها ماندن امامت تکرار می شود و اگر پسر نوح باشیم از کشتی نجات جا می مانیم.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی در پایان به زائران اربعین حسینی توصیه کرد که رعایت ادب، تکریم میزبان و مراعات حال زنان و کودکان را مورد توجه قرار دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حجت الاسلام و المسلمین مجتبی آقاتهرانی-اربعین-مقبره شهید محمدباقرحکیم-مراسم کمیته فرهنگی اربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات