ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رايزن فرهنگي ايران در عراق: روحيه تعامل و قدرداني در زائران اربعين تقويت شود


حجت الاسلام اباذري افزايش اثربخشي بعد معنوي زيارت اربعين، تعامل با مردم عراق و رعايت قوانين اين كشور، ايجاد روحيه سپاسگذاري و قدرداني را سبب وحدت قلوب مردم ايران و عراق دانست.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام غلامرضا اباذري رايزن فرهنگي ايران در عراق در جمع مسؤولان فرهنگي اربعين بر افزايش اثربخشي زيارت اربعين حسيني (ع) تأكيد كرد و گفت: زائران بايد قدر اين لحظات عزيز و روزها و شب هاي ماندگار آن را بدانند و به حاشيه هاي سفر مشغول نشوند.

وي با بيان اينكه تمام خدمات ارائه شده به زائران براي وجود مقدس سالار شهيدان است و توجه همه بايد به آن حضرت باشد، اظهار داشت: توجه به وجود مقدس امام حسين (ع) بايد سال به سال بيشتر از گذشته شود.

مسئول كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين درعراق در ادامه بر تقويت روحيه قدرداني و تعامل زائران اربعين تأكيد كرد و افزود: زائر اربعين نبايد از مردم عراق توقع داشته باشد بلكه بايد در هر شرايط و موقعيتي كه قرار مي گيرد قدرداني كند.

وي با بيان اينكه مردم عراق با وضعيت اقتصادي و مالي بسيار پايين در خدمت رساني به زائران اربعين هيچ كوتاهي نمي كنند و در حد توان خدمات خود را ارائه مي دهند، گفت: زيرساخت هاي كشور عراق براي سيل عظيم زائران اربعين آماده نيست، لذا نبايد توقع داشته باشيم، بايد از ملت، دولت و عشاير عراق تشكر كنيم.

حجت الاسلام اباذري رعايت ضوابط و قوانين كشور عراق را ضروري خواند و افزود: رعايت ضوابط تنها به دريافت رواديد و داشتن گذرنامه نيست؛ اين كشور براي خود قانون دارد و اين قوانين براي مردم اين كشور محترم است؛ ما هم اجازه نمي دهيم كسي قوانين ما را نقض كند هرچند از ديدگاه ديگران قانون مفيدي نباشد.

مسئول كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين درعراق تصريح كرد: موج اربعين با افزايش اثربخشي بعد معنوي زيارت اربعين، تعامل با مردم عراق و رعايت ضوابط و قوانين اين كشور و تقويت روحيه سپاسگذاري و قدرداني، به جلو مي رود و روز به روز هم وحدت قلوب ملت ايران و عراق بيشتر مي شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات