ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شكوه يك حماسه؛ اقامه نماز جماعت زائران اربعيني در بين الحرمين


زائران اربعين حسيني (ع) با برپايي نماز جماعت در بين الحرمين بر اقامه نماز اول وقت به ياد آخرين نماز حضرت سيدالشهدا (ع) در صحراي كربلا تأكيد كردند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، زائران اربعين حسيني (ع) با حضور پرشور در نماز جماعت مغرب و عشا كه در بين الحرمين برگزار شد، بر اقامه نماز اول وقت به ياد آخرين نماز حضرت سيدالشهدا (ع) در صحراي كربلا تأكيد كردند.

درباره خواندن نماز اول وقت، آثار و ثواب هاي زيادي قرار داده شده است؛ مانند: دو برابر شدن ثواب نماز، مورد محبت الهي قرار گرفتن و ... .

علما هم با توجه به همين موضوع، مردم را سفارش به انجام نماز در اول وقت نموده و آن را از اصول مهمّ سير و سلوك و قُرب به سوي خدا و كمال انساني دانسته اند.

امام حسين (ع) در روز عاشورا نماز را اول وقت اقامه فرمودند و اين درسي است براي زائران حسيني (ع) كه با شنيدن صداي اذان، خود را براي اقامه نماز اول وقت مهيا كرده و ديگران را نيز به آن دعوت كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات