ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شكوه يك حماسه؛ اقامه نماز جماعت زائران اربعيني در بين الحرمين


زائران اربعين حسيني (ع) با برپايي نماز جماعت در بين الحرمين بر اقامه نماز اول وقت به ياد آخرين نماز حضرت سيدالشهدا (ع) در صحراي كربلا تأكيد كردند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، زائران اربعين حسيني (ع) با حضور پرشور در نماز جماعت مغرب و عشا كه در بين الحرمين برگزار شد، بر اقامه نماز اول وقت به ياد آخرين نماز حضرت سيدالشهدا (ع) در صحراي كربلا تأكيد كردند.

درباره خواندن نماز اول وقت، آثار و ثواب هاي زيادي قرار داده شده است؛ مانند: دو برابر شدن ثواب نماز، مورد محبت الهي قرار گرفتن و ... .

علما هم با توجه به همين موضوع، مردم را سفارش به انجام نماز در اول وقت نموده و آن را از اصول مهمّ سير و سلوك و قُرب به سوي خدا و كمال انساني دانسته اند.

امام حسين (ع) در روز عاشورا نماز را اول وقت اقامه فرمودند و اين درسي است براي زائران حسيني (ع) كه با شنيدن صداي اذان، خود را براي اقامه نماز اول وقت مهيا كرده و ديگران را نيز به آن دعوت كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات