ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


شكوه يك حماسه؛ اقامه نماز جماعت زائران اربعيني در بين الحرمين


زائران اربعين حسيني (ع) با برپايي نماز جماعت در بين الحرمين بر اقامه نماز اول وقت به ياد آخرين نماز حضرت سيدالشهدا (ع) در صحراي كربلا تأكيد كردند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، زائران اربعين حسيني (ع) با حضور پرشور در نماز جماعت مغرب و عشا كه در بين الحرمين برگزار شد، بر اقامه نماز اول وقت به ياد آخرين نماز حضرت سيدالشهدا (ع) در صحراي كربلا تأكيد كردند.

درباره خواندن نماز اول وقت، آثار و ثواب هاي زيادي قرار داده شده است؛ مانند: دو برابر شدن ثواب نماز، مورد محبت الهي قرار گرفتن و ... .

علما هم با توجه به همين موضوع، مردم را سفارش به انجام نماز در اول وقت نموده و آن را از اصول مهمّ سير و سلوك و قُرب به سوي خدا و كمال انساني دانسته اند.

امام حسين (ع) در روز عاشورا نماز را اول وقت اقامه فرمودند و اين درسي است براي زائران حسيني (ع) كه با شنيدن صداي اذان، خود را براي اقامه نماز اول وقت مهيا كرده و ديگران را نيز به آن دعوت كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات