ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آماده سازی ایستگاه روایتگری حماسه عاشورا در مسیر زایران اربعین


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین مسئول کارگروه روایتگری کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از آماده سازی ایستگاه روایتگری حماسه عاشورا در مسیر زائران اربعین خبرداد.

حجت الاسلام مجتبی نجفی روحانی مسئول کارگروه روایتگری کمیته فرهنگی  و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با بیان برنامه های این کارگروه برای روایتگری در ایام برگزاری مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: چندین برنامه در شهرهای کوفه ، نجف اشرف، کاظمین و سامرا اجرا و مقررشده است در چند نقطه از شهر کربلا نیز برنامه روایتگری حماسه عاشورا اجرا شود.

وی افزود: ایستگاه مستقردرمسیر منتهی به باب قبله مرقد امام حسین (ع) در مقابل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران درکربلا یکی از ایستگاههایی است که در حال حاضر مراحل نهایی آماده سازی فضای آن در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم امسال تعداد برنامه های روایتگری و کیفیت آنها ارتقای قابل توجهی داشته باشد  و زائران با بهره مندی از این گونه برنامه ها با وقایع آن دوره تاریخی بیشتر و بهتر آشنا شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات