ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زائران در راهپیمایی اربعین به تاسی از حضرت زینب (س) صبر و گذشت را تمرین کنند


سخنران شورای راهبری بانوان اربعین حسینی در جمع بانوان زائر درجوار بارگاه امیر مومنان، اظهار داشت: طی کردن مسیرراهپیمایی اربعین حسینی نیاز به صبر و گذشت فراوان دارد و زائران به تاسی از حضرت زینب(س) صبر و گذشت را تمرین کنند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم زیبا جهازی استاد حوزه و دانشگاه که درجمع بانوان زائر درصحن حضرت زهرا(س) سخن میگفت بر لزوم محترم شمردن آداب زیارت در حرکت عظیم معنوی اربعین تاکید کرد.

جهازی در خصوص اهمیت صبر، گذشت و ایثار در سفر اربعین اظهار داشت: کسانی که در راهپیمایی اربعین حسینی با صبر و گذشت رفتار می‌کنند پاداش دنیوی و اخروی عظیمی را کسب خواهند کرد.

وی با اشاره به آیات 16 و 17 سوره اعراف ، راه‌های اغوای شیطان را مطرح و راهبرد مقابله با آن را بحث و بررسی کرد.

تلاوت جمعی قرآن و دعای فرج و پرداختن به موضوع ارتباط قرآن و امام حسین(ع) و بیان دلایل همراهی خانواده امام حسین(ع) در کربلا بخش دیگری از این مراسم بود و شرکت کنندگان دراظهار نظرهای خود برالهام از شیوه و روش زندگی حضرت زینب (س) در زندگی امروزی و تبعیت از ولایت و پرداختن به موضوع امربه معروف و نهی از منکر تاکید کردند.

در پایان این برنامه سخنران به سوالات زائران درمورد اربعین و فلسفه آن پاسخ داد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات