ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زائران در راهپیمایی اربعین به تاسی از حضرت زینب (س) صبر و گذشت را تمرین کنند


سخنران شورای راهبری بانوان اربعین حسینی در جمع بانوان زائر درجوار بارگاه امیر مومنان، اظهار داشت: طی کردن مسیرراهپیمایی اربعین حسینی نیاز به صبر و گذشت فراوان دارد و زائران به تاسی از حضرت زینب(س) صبر و گذشت را تمرین کنند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم زیبا جهازی استاد حوزه و دانشگاه که درجمع بانوان زائر درصحن حضرت زهرا(س) سخن میگفت بر لزوم محترم شمردن آداب زیارت در حرکت عظیم معنوی اربعین تاکید کرد.

جهازی در خصوص اهمیت صبر، گذشت و ایثار در سفر اربعین اظهار داشت: کسانی که در راهپیمایی اربعین حسینی با صبر و گذشت رفتار می‌کنند پاداش دنیوی و اخروی عظیمی را کسب خواهند کرد.

وی با اشاره به آیات 16 و 17 سوره اعراف ، راه‌های اغوای شیطان را مطرح و راهبرد مقابله با آن را بحث و بررسی کرد.

تلاوت جمعی قرآن و دعای فرج و پرداختن به موضوع ارتباط قرآن و امام حسین(ع) و بیان دلایل همراهی خانواده امام حسین(ع) در کربلا بخش دیگری از این مراسم بود و شرکت کنندگان دراظهار نظرهای خود برالهام از شیوه و روش زندگی حضرت زینب (س) در زندگی امروزی و تبعیت از ولایت و پرداختن به موضوع امربه معروف و نهی از منکر تاکید کردند.

در پایان این برنامه سخنران به سوالات زائران درمورد اربعین و فلسفه آن پاسخ داد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات