ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زائران در راهپیمایی اربعین به تاسی از حضرت زینب (س) صبر و گذشت را تمرین کنند


سخنران شورای راهبری بانوان اربعین حسینی در جمع بانوان زائر درجوار بارگاه امیر مومنان، اظهار داشت: طی کردن مسیرراهپیمایی اربعین حسینی نیاز به صبر و گذشت فراوان دارد و زائران به تاسی از حضرت زینب(س) صبر و گذشت را تمرین کنند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، خانم زیبا جهازی استاد حوزه و دانشگاه که درجمع بانوان زائر درصحن حضرت زهرا(س) سخن میگفت بر لزوم محترم شمردن آداب زیارت در حرکت عظیم معنوی اربعین تاکید کرد.

جهازی در خصوص اهمیت صبر، گذشت و ایثار در سفر اربعین اظهار داشت: کسانی که در راهپیمایی اربعین حسینی با صبر و گذشت رفتار می‌کنند پاداش دنیوی و اخروی عظیمی را کسب خواهند کرد.

وی با اشاره به آیات 16 و 17 سوره اعراف ، راه‌های اغوای شیطان را مطرح و راهبرد مقابله با آن را بحث و بررسی کرد.

تلاوت جمعی قرآن و دعای فرج و پرداختن به موضوع ارتباط قرآن و امام حسین(ع) و بیان دلایل همراهی خانواده امام حسین(ع) در کربلا بخش دیگری از این مراسم بود و شرکت کنندگان دراظهار نظرهای خود برالهام از شیوه و روش زندگی حضرت زینب (س) در زندگی امروزی و تبعیت از ولایت و پرداختن به موضوع امربه معروف و نهی از منکر تاکید کردند.

در پایان این برنامه سخنران به سوالات زائران درمورد اربعین و فلسفه آن پاسخ داد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات