ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تكريم از خدمات موكب داران عراقي در ايام اربعين از سوي كميته فرهنگي و آموزشي اربعين


كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين با اهداي بسته هاي معنوي از موكب داران عراقي كه در حال خدمت رساني به زائران اربعين حسيني (ع) هستند، تقدير كرد.

كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين با اهداي بسته هاي فرهنگي و معنوي، مراتب تقدير و تشكر جمهوري اسلامي ايران را از 750 موكب عراقي مستقر در نجف اشرف، مسير پياده روي نجف تا كربلا و كربلاي معلا، كه در حال خدمت رساني به زائران اربعيني حسيني (ع) هستند، ابراز كرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني به نمايندگي از كميته فرهنگي و آموزشي اربعين همراه حجت الاسلام والمسلمين حميداحمدي مسؤول اين كميته، در كنار مواكب حاضر شده و با اهداي لوح تقدير، پرچم مزين به شعار «اني احامي ابدا عن ديني» و يك جلد كلام الله مجيد به صاحبان مواكب، از خدمات آنان تقدير كردند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در اين ديدارها، از مردم شريف عراق به ويژه مسؤولان مواكب كه ميزبان اصلي سيل عظيم زائران حسيني (ع) هستند، تقدير و تشكر كرد و بر همه افراد لازم دانست كه زحمات بي منت مردم عراق در خدمت رساني به زائران را قدر دانسته و فداكاري آنان را محترم شمارند.

وي با اشاره به تأكيد رهبر معظم انقلاب بر تبعيت از رهنمودهاي مراجع تقليد عراق به ويژه حضرت آيت الله سيستاني، ابراز اميدواري كرد كه همه شيعيان، محبان و مسلمانان بر محور اهل بيت (ع) اجتماع كنند و با ايستادگي در برابر دشمنان اسلام به ويژه داعش و با نابودي آنان، امنيت كامل در كشور عراق برقرار شود.

براساس اين گزارش، موكب داران عراقي خرسندي خود را از اين اقدام كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران ابراز داشته و با فرستادن سلام و تشكر از رهبر معظم انقلاب، براي ايشان و مراجع تقليد طول عمر و سلامتي آروز كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات