ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تكريم از خدمات موكب داران عراقي در ايام اربعين از سوي كميته فرهنگي و آموزشي اربعين


كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين با اهداي بسته هاي معنوي از موكب داران عراقي كه در حال خدمت رساني به زائران اربعين حسيني (ع) هستند، تقدير كرد.

كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين با اهداي بسته هاي فرهنگي و معنوي، مراتب تقدير و تشكر جمهوري اسلامي ايران را از 750 موكب عراقي مستقر در نجف اشرف، مسير پياده روي نجف تا كربلا و كربلاي معلا، كه در حال خدمت رساني به زائران اربعيني حسيني (ع) هستند، ابراز كرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني به نمايندگي از كميته فرهنگي و آموزشي اربعين همراه حجت الاسلام والمسلمين حميداحمدي مسؤول اين كميته، در كنار مواكب حاضر شده و با اهداي لوح تقدير، پرچم مزين به شعار «اني احامي ابدا عن ديني» و يك جلد كلام الله مجيد به صاحبان مواكب، از خدمات آنان تقدير كردند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در اين ديدارها، از مردم شريف عراق به ويژه مسؤولان مواكب كه ميزبان اصلي سيل عظيم زائران حسيني (ع) هستند، تقدير و تشكر كرد و بر همه افراد لازم دانست كه زحمات بي منت مردم عراق در خدمت رساني به زائران را قدر دانسته و فداكاري آنان را محترم شمارند.

وي با اشاره به تأكيد رهبر معظم انقلاب بر تبعيت از رهنمودهاي مراجع تقليد عراق به ويژه حضرت آيت الله سيستاني، ابراز اميدواري كرد كه همه شيعيان، محبان و مسلمانان بر محور اهل بيت (ع) اجتماع كنند و با ايستادگي در برابر دشمنان اسلام به ويژه داعش و با نابودي آنان، امنيت كامل در كشور عراق برقرار شود.

براساس اين گزارش، موكب داران عراقي خرسندي خود را از اين اقدام كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران ابراز داشته و با فرستادن سلام و تشكر از رهبر معظم انقلاب، براي ايشان و مراجع تقليد طول عمر و سلامتي آروز كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات