ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زائران بدون ویزا عامل اصلی مشکلات مرز مهران هستند


برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی ازعصر امروز (دوشنبه)هجمه زیادی را درخصوص مشکلات مرز مهران آغاز کرده و ازبسته شدن آن خبر دادند.

براساس مشاهدات افرادی که درمرز مهران حضور دارند، عامل اصلی مشکلات در این منطقه مرزی زائران بدون ویزا هستند که به هیچ وجه حاضر به ترک مرز نیستند.

نیروهای انتظامی برای جلوگیری ازخروج این زائران که تلاش دارند به صورت غیرقانونی از کشورخارج شوند گیت های ویژه ای برای ایستایی زائران ایجاد کرده اند تا بتوانند تردد در مرز را کنترل کنند.

 حضور زائران بدون مدارک معتبرباعث دلخوری زواری شده که مدارک خروج شان از کشورکامل است.

گفتنی است که زائران فاقد مدارک قانونی حتی حاضر به اسکان در مراکز پیش بینی شده نیستند و در بیابان های اطراف پایانه مرزی مهران به امید باز شدن و عبور ازمرز تجمع کرده و همانجا نیز استراحت می کنند.

مسئولان سیاسی کشور و استان ایلام بارها از طرق مختلف به مردم اطلاع رسانی کرده اند که بدون داشتن مدارک معتبر شامل پاسپورت و روادید به مرز مراجعه نکنند.

گفتنی است امکانات اسکان در مرز مهران پیش بینی شده است و زائرانی که مدارک معتبر را دراختیار دارند  با مدیریت زمان می توانند از این امکانات استفاده کرده  و راحت تر از مرز خارج شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات