ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زائران بدون ویزا عامل اصلی مشکلات مرز مهران هستند


برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی ازعصر امروز (دوشنبه)هجمه زیادی را درخصوص مشکلات مرز مهران آغاز کرده و ازبسته شدن آن خبر دادند.

براساس مشاهدات افرادی که درمرز مهران حضور دارند، عامل اصلی مشکلات در این منطقه مرزی زائران بدون ویزا هستند که به هیچ وجه حاضر به ترک مرز نیستند.

نیروهای انتظامی برای جلوگیری ازخروج این زائران که تلاش دارند به صورت غیرقانونی از کشورخارج شوند گیت های ویژه ای برای ایستایی زائران ایجاد کرده اند تا بتوانند تردد در مرز را کنترل کنند.

 حضور زائران بدون مدارک معتبرباعث دلخوری زواری شده که مدارک خروج شان از کشورکامل است.

گفتنی است که زائران فاقد مدارک قانونی حتی حاضر به اسکان در مراکز پیش بینی شده نیستند و در بیابان های اطراف پایانه مرزی مهران به امید باز شدن و عبور ازمرز تجمع کرده و همانجا نیز استراحت می کنند.

مسئولان سیاسی کشور و استان ایلام بارها از طرق مختلف به مردم اطلاع رسانی کرده اند که بدون داشتن مدارک معتبر شامل پاسپورت و روادید به مرز مراجعه نکنند.

گفتنی است امکانات اسکان در مرز مهران پیش بینی شده است و زائرانی که مدارک معتبر را دراختیار دارند  با مدیریت زمان می توانند از این امکانات استفاده کرده  و راحت تر از مرز خارج شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات