ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


استاد حوزه و دانشگاه: هدف مبلغان اربعین حسینی تبیین اهمیت ولایت و امامت است


مبلغه اعزامی شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی در اربعین حسینی، گفت: عاشورا و انتظار فرج بر محور امامت و ولایت دو پرچم شیعه بوده و هدف مبلغان تبیین جایگاه امامت برای زائران اربعین حسینی است.

نجمه امامی غفاری، استاد حوزه و دانشگاه واز مبلغان اعزامی شورای راهبری فعالیت‌های بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین درنجف اشرف، درگفتگو با خبرنگار الاربعین فلسفه برگزاری اربعین را بررسی گذشته قیام عاشورا، پاسداشت و زنده نگه داشتن آن و مبارزه با طاغوت زمانه توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، امامی با اشاره به توطئه های دشمنانی همچون اسرائیل برای جدا کردن جوانان و فرزندان ما از اهل‌بیت (ع) تصریح کرد: برای مقابله با چنین اقداماتی باید مراسم اربعین را پرشور و با شکوه بیشتری برگزار کنیم.

وی با بیان اهداف حضور مبلغان در راهپیمایی اربعین حسینی، اظهار داشت: امروزنباید از دشمن غافل شد چراکه آنان به صورت مداوم و روزانه هزاران شبهه بر دین اسلام وارد می‌کنند بنابراین باید عموم مردم نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنند ویکی از بسترهای آن راهپیمایی اربعین حسینی است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: عاشورا و انتظار فرج بر محور امامت و ولایت دو پرچم شیعه است که دشمنان اسلام تلاش می‌کنند بر آن شبهه وارد کرده و قداستش را از بین ببرند، هدف مبلغان آگاه کردن زائران اربعین حسینی نسبت به این مساله است.

وی درادامه به ذکر نمونه ای ازتحریف دین اسلام توسط برخی معاندان پرداخت و گفت: امروز برخی با طرح مسایل انحرافی قصد دارند افکار نسل جدید را از دین اسلام جدا کنند، در مقابل ما باید نشان دهیم که دین اسلام کامل بوده و سبب هدایت و سعادت انسان است.

نجمه امامی به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان اشاره کرد و گفت: هدف دشمن ایجاد تفرقه بین مسلمانان است، ما باید در مقابل این توطئه هوشیارباشیم و برای تحکیم وحدت بین مسلمانان تلاش کنیم.

امامی اربعین حسینی را یکی ازعرصه‌های مهم ایجاد وحدت بین مسلمین دانست و ابراز امیدواری کرد  که بانوان مبلغه با سخنرانی درخصوص مسائل اعتقادی، شرعی و اخلاقی در حد ظرفیت خود بتوانند قدمی موثر در این مسیر بردارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات