ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


توزیع بیش از 40 هزار بسته فرهنگی کودکانه بین زائران خردسال اربعین


مسئول مرکز گل نرگس مسجد مقدس جمکران با تشریح برنامه‌های موکب این مسجد برای زائران خردسال اربعین گفت: مخاطب اصلی فعالیت های مرکز فرهنگی گل نرگس مستقر در موکب مسجد مقدس جمکران کودکان زائر هستند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، محمدعلی زارع با اشاره به برپایی و آغاز به کار بخش کودکان در موکب مسجد مقدس جمکران به تشریح فعالیت‌های این بخش پرداخت و اظهارداشت: راهپیمایی عظیم و باشکوه اربعین حسینی با حضور کودکان به همراه والدین خود فرصتی ارزشمند و طلایی است ومخاطب اصلی فعالیت های این مرکز در موکب مسجد جمکران،  کودکان زائر هستند.

مسئول مرکز گل نرگس مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه 40هزار بسته فرهنگی ویژه کودکان آماده شده است، گفت: بیش از 10 هزار بادکنک به رنگ مشکلی تهیه شده که منقش به نشان مسجد جمکران است و در این ایام بین کودکان توزیع خواهد شد.

وی افزود: تهیه 5 هزار هدیه دست ساز خادمان این مرکز از دیگربرنامه های فرهنگی است که به کودکان نشسته در کالسکه اهدا می‌شود تا در طول مسیر با آن بازی کنند.

وی ادامه داد: 10 هزاربسته شکلات، 2 هزار پرچم کوچک وسه هزار چفیه کودکانه به رنگ لاجوردی که برگرفته از رنگ گنبد مسجد مقدس جمکران است نیز تهیه شده که به کودکان اهدا خواهد شد.

این کارشناس امور تربیتی کودکان گفت: به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در برنامه ای مدوّن اقدام به توزیع هدایایی میان دختر بچه های محجبه خواهیم کرد.

وی افزود: در مدت زمانی که کودکان در خیمه مرکز فرهنگی گل نرگس حضور دارند در ابتکاری خلاقانه؛ زیارت آل یاسین را مقطع کرده ایم و 300 برگ با خطی درشت را با رنگ های متنوع در اختیار خانواده ها قرار می دهیم تا والدین این زیارت را قرائت کنند.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این که موکب مسجد مقدس جمکران سومین سال برپایی خود را تجربه می کند، بسیاری از کودکانی که در موکب های همجوار آن در سالهای گذشته بوده اند، برای دریافت هدایا و بسته های فرهنگی و تجدید خاطرات به این موکب مراجعه کرده اند و این  از اثر بخش بودن فعالیت ها و خدمات این مرکز در طول برپایی ایام اربعین حکایت دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات