ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس ستاد مرکزی اربعین: امشب و حداکثر فردا صبح وضعیت مرز مهران عادی می‌شود


رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه از بامداد امروز حضور ۳ تا۸ هزار زائر بدون روادید در مرز مهران سبب اختلال در این مرز شده است، اظهار داشت: افراد فاقد ویزا را در مکان خاص نگهداری خواهیم کرد

حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه حضور افراد فاقد ویزا منجر به بروز مشکلاتی در مرز مهران شده است، گفت: تلاش می کنیم تا امشب و حداکثر فردا صبح با انتقال این افراد، شرایط مرز مهران به حالت عادی بازگردد.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حسین ذوالفقاری با تاکید براینکه تردد از مرز مهران به علت تراکم شدید زائرین فعلا امکان پذیر نیست، افزود:‌ افراد فاقد ویزا پس از جمع آوری در مکان خاصی نگهداری خواهند شد.

بدنبال بسته شدن مسیرهای منتهی به مرز مهران به دلیل اختلال ذکر شده، نیروی انتظامی هم تاکید کرد: اجازه عبور بدون ویزا از مرزها را نخواهیم داد.

نیروی انتظامی از زائران خواسته است برای رفتن به عراق به مرزهای شلمچه و چزابه مراجعه کنند.

بگفته سرهنگ رحمانی سرپرست مرکز کنترل ترافیک پلیس راهوربه دلیل ازدحام مراجعه زائران، مرز مهران تا اطلاع ثانوی مسدود شده است  ومردم باید برای ادامه سفر از طریق شلمچه و چزابه اقدام کنند. برپایه این گزارش رئیس ستاد مرکزی اربعین نیز به زائرین استان‌های تهران، مازندران، گلستان، قم، مرکزی، زنجان و قزوین توصیه کرده است  که ترجیحا از مرزهای جنوبی کشور به سمت عراق سفر کنند.

بگفته مسئولان در مسیرهای شلمچه و چذابه، تردد جریان دارد و شاهد گره ترافیکی نیستیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات