ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ذوالفقاری در جمع خبرنگاران: خروج یک میلیون و 384 هزار و 797 زائراربعین


رئیس ستاد مرکزی اربعین درخصوص اخبار منتشر شده درباره انفجاردرحومه کربلا گفت: این انفجار در منطقه عین التمر در شمال غرب کربلا بوده و در مسیر زائران قرار نداشت.

رئیس ستاد مرکزی اربعین امروزدر جمع خبرنگاران درتهران در خصوص تعداد زائران خارج شده از مرزها اظهار داشت: تا ساعت 24 روز گذشته یک میلیون و 384 هزار و 797 نفر از مرزهای زمینی و هوایی به عراق رفته اند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حسین ذوالفقاری افزود: بیش از 598 هزار نفر از مرز مهران، بیش از 423 هزار نفر از مرز شلمچه، 292 هزار نفر از مرز چذابه و 70 هزار و 62 نفر از مرز هوایی خارج شدند.

ذوالفقاری درپاسخ به سوالی با اشاره به اینکه انفجارتروریستی امروز در ۸۰ کیلومتری کربلا رخ داد، گفت: دراین حادثه که در منطقه عین‌التمر به‌ وقوع پیوست متاسفانه هشت عراقی شهید شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات انتحاری به هیچ یک از زائران ایرانی صدمه ای وارد نشد و زائران کشورمان در صحت و سلامت هستند.

ذوالفقاری افزود: دو ماه قبل نیز در منطقه عین‌التمرعملیات تروریستی به وقوع پیوست و این محدوده هیچ ارتباطی با مسیر راهپیمایی زائران اربعین حسینی ندارد.

منابع خبری عراقی نیز گفته اند که انفجار در منطقه عین التمر در شمال غرب کربلا در خانه ای مسکونی بوده و در مسیر زائرین نبوده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات