ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ذوالفقاری در جمع خبرنگاران: خروج یک میلیون و 384 هزار و 797 زائراربعین


رئیس ستاد مرکزی اربعین درخصوص اخبار منتشر شده درباره انفجاردرحومه کربلا گفت: این انفجار در منطقه عین التمر در شمال غرب کربلا بوده و در مسیر زائران قرار نداشت.

رئیس ستاد مرکزی اربعین امروزدر جمع خبرنگاران درتهران در خصوص تعداد زائران خارج شده از مرزها اظهار داشت: تا ساعت 24 روز گذشته یک میلیون و 384 هزار و 797 نفر از مرزهای زمینی و هوایی به عراق رفته اند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، حسین ذوالفقاری افزود: بیش از 598 هزار نفر از مرز مهران، بیش از 423 هزار نفر از مرز شلمچه، 292 هزار نفر از مرز چذابه و 70 هزار و 62 نفر از مرز هوایی خارج شدند.

ذوالفقاری درپاسخ به سوالی با اشاره به اینکه انفجارتروریستی امروز در ۸۰ کیلومتری کربلا رخ داد، گفت: دراین حادثه که در منطقه عین‌التمر به‌ وقوع پیوست متاسفانه هشت عراقی شهید شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات انتحاری به هیچ یک از زائران ایرانی صدمه ای وارد نشد و زائران کشورمان در صحت و سلامت هستند.

ذوالفقاری افزود: دو ماه قبل نیز در منطقه عین‌التمرعملیات تروریستی به وقوع پیوست و این محدوده هیچ ارتباطی با مسیر راهپیمایی زائران اربعین حسینی ندارد.

منابع خبری عراقی نیز گفته اند که انفجار در منطقه عین التمر در شمال غرب کربلا در خانه ای مسکونی بوده و در مسیر زائرین نبوده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات