ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دکترافتخاری: راهپیمایی اربعین؛ ظرفیت عظیمی در ایجاد وحدت میان محبان اهل‌بیت(ع) دارد


مسئول شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حضور مبلغان خانم در اربعین را، نقطه عطفی در تبیین سیره حضرت زینب(س) دانست.

مسئول شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی اربعین اظهارداشت: راهپیمایی اربعین با حضورمیلیونی محبان اهل‌بیت (ع)، ظرفیت عظیمی برای ایجاد وحدت و همگرایی میان مذاهب و ملل مختلف دارد.

دکترلاله افتخاری درخصوص فعالیت های بانوان مبلغ دراربعین امسال، گفت: در این مراسم 90 نفر از بانوان مبلغ صاحب‌نظر و متخصص از استادان حوزه و دانشگاه حضور و فعالیت دارند.

وی با اشاره به استقرار مبلغان خانم در شهرهای زیارتی و موکب های پیاده روی افزود: با توجه به حضور گسترده خانم‌ها در راهپیمایی اربعین مبلغانی توانمند و برجسته از بانوان نیزبه منظور پاسخگویی به شبهات، سوالات شرعی، مسائل اعتقادی و اخلاقی زائران حضوردارند.

وی اضافه کرد: مبلغان، فعالیت خود را در قالب گروه های تبلیغی در شهرهای نجف، کربلا وکاظمین و موکب های مسیر پیاده روی از روز 12صفر آغاز کرده اند.

مسئول شورای راهبری بانوان با اشاره به برگزاری سخنرانی، نشست‌ها و همایش‌های هم اندیشی برای آموزش فرهنگی بانوان حاضر در راهپیمایی اربعین، ابراز امیدواری کرد که بانوان زائر از این برنامه ها استفاده لازم را ببرند.

وی افزود: با توجه به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین و حس معنوی بالا در مردم، حضور مبلغان در این سفر می‌تواند بسیار مثمر ثمر بوده و دستاوردهای خوبی را به دنبال داشته باشد.

افتخاری در مورد ارزیابی از نحوه عملکرد بانوان مبلغه در اربعین، گفت: از حضور مبلغان خانم در میان بانوان زائر، استقبال خوبی صورت گرفته است. همچنین با توجه به اینکه طرح حضور بانوان مبلغ در موسم اربعین برای نخستین سال اجرا می شود، دارای نقاط قوت و ضعف خواهد بود که باید در برنامه ریزی سالهای آینده مورد توجه واقع شود.

وی افزود: اگر فعالیت بانوان مبلغ در راهپیمایی اربعین به خوبی انجام شود می تواند نقطه عطفی باشد که مردم با ویژگیهای شخصیت حضرت زینب (س) بیشتر آشنا شوند.

وی درخصوص نقش اربعین در وحدت و همگرایی مسلمانان، گفت: راهپیمایی اربعین سفر خاصی است وحضور میلیونی مسلمانان محب اهل‌بیت عاملی برای وحدت و همگرایی بین کشورهای اسلامی خواهد شد.

افتخاری در پایان به همه زائران و به خصوص بانوان توصیه کرد که توجه داشته باشند میزبان اصلی اربعین، مردم عراق هستند که با سعه صدر میهمانان را پذیرفته و با محبت از آنان پذیرایی می‌کنند، بنابراین، این میزبانی را پاس داشته و به آن احترام بگذارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات