ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


از سوی کمیته فرهنگی اربعین ارائه شد؛ طرحی نو برای ترویج انس و تلاوت قرآن کریم در بین زائران


شورای راهبری فعالیت های قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین در راستای ترویج تلاوت و انس با قرآن کریم در بین زائران اربعینی، طرحی نو اجرا می کند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، براساس طرح شورای راهبری فعالیت های قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین، برای ختم جمعی کلام الله مجید  جعبه هایی چوبی حاوی دو بخش جداگانه با عنوان قرائت شده و قرائت نشده شامل صفحات قرآن کریم منقوش به کاور مخصوص تهیه شده است.

در یک بخش این جعبه کل صفحات قرآن کریم به صورت جداگانه قرار دارد و بخش دیگر آن خالی است که زائران می توانند هر صفحه از قرآن را پس از مطالعه در بخش خالی جعبه قرار دهند و از این طریق قرآن کریم را به دفعات متعدد در این سفر زیارتی ختم جمعی کنند.

کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین تعداد 200 جعبه قرآنی را تهیه کرده و آنها را با هدف ترویج تلاوت و انس با قرآن کریم در بین زائران اربعین در میان مواکب قرآنی دائر شده در نجف اشرف، مسیر پیاده روی نجف تا کربلا و کربلای معلی توزیع خواهد کرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات