ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


از سوی کمیته فرهنگی اربعین ارائه شد؛ طرحی نو برای ترویج انس و تلاوت قرآن کریم در بین زائران


شورای راهبری فعالیت های قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین در راستای ترویج تلاوت و انس با قرآن کریم در بین زائران اربعینی، طرحی نو اجرا می کند.

به گزارش خبرنگار الاربعین، براساس طرح شورای راهبری فعالیت های قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین، برای ختم جمعی کلام الله مجید  جعبه هایی چوبی حاوی دو بخش جداگانه با عنوان قرائت شده و قرائت نشده شامل صفحات قرآن کریم منقوش به کاور مخصوص تهیه شده است.

در یک بخش این جعبه کل صفحات قرآن کریم به صورت جداگانه قرار دارد و بخش دیگر آن خالی است که زائران می توانند هر صفحه از قرآن را پس از مطالعه در بخش خالی جعبه قرار دهند و از این طریق قرآن کریم را به دفعات متعدد در این سفر زیارتی ختم جمعی کنند.

کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین تعداد 200 جعبه قرآنی را تهیه کرده و آنها را با هدف ترویج تلاوت و انس با قرآن کریم در بین زائران اربعین در میان مواکب قرآنی دائر شده در نجف اشرف، مسیر پیاده روی نجف تا کربلا و کربلای معلی توزیع خواهد کرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات