ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام ثمری:راهپیمایی اربعین مرهون جان فشانی شهدای اسلام است


حجت الاسلام ثمری در صحن حضرت زهرا(س) شهر مقدس نجف خطاب به زائران اربعین گفت: جان فشانی شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم اهل بیت(ع) نقش بسزایی در بسترسازی راهپیمایی اربعین داشته است.

حجت الاسلام ثمری در صحن حضرت زهرا(س) شهر مقدس نجف خطاب به زائران اربعین گفت: جان فشانی شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم  اهل بیت(ع) نقش بسزایی در بسترسازی راهپیمایی اربعین داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت‌الاسلام و المسلمین ثمری، استاد حوزه علمیه ظهر امروز یکشنبه 23 آبان ماه، به مناسبت موسم پیاده روی اربعین حسینی، در صحن حضرت زهرا(س) بارگاه ملکوتی امیرمومنان علی(ع) خطاب به زائران، گفت: محبت اهل‌بیت(ع) به عنوان بزرگترین سرمایه انسانی، با چیزی قابل مقایسه نیست.

ایشان افزود: گاهی اهل بیت(ع) محبان و عاشقان خود را به علت شدت محبت در حالت خوف و رجا نگه می‌دارند که مبادا وارد جریانات سوء شوند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه عیار انسان‌ها را معرفت آنها مشخص می‌کند، عنوان کرد: زائران اربعین حسینی اگر بهترین استفاده را از زیارت خود داشته باشند ره صدساله‌ را طی می‌کنند.

حجت‌الاسلام ثمری با بیان اینکه شهدا بستر پیاده روی اربعین را فراهم کردند، اظهار داشت: از شهدای دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم کسانی بودند که هیچ گاه موفق به زیارت امام حسین(ع) نشدند اما وجود این افراد زمینه ساز حضور محبان برای زیارت امام حسین(ع) بوده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات