ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راهپیمایی اربعین حسینی زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی است


مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: خدا، پیامبر(ص) و قبله واحد نقاط مشترک زائران اربعین است، ما با تکیه بر این مسائل می‌توانیم به یکدیگر نزدیک شده و خود را برای ساختن تمدن بزرگ اسلامی آماده کنیم.

جانثاری مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) و  مرکز تخصصی تفسیر حضرت فاطمه زهرا(س)، مبلغه اعزامی شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین به راهپیمایی اربعین حسینی در نجف اشرف، درباره فلسفه راهپیمایی اربعین حسینی، گفت: راهپیمایی اربعین حسینی بعد از شهادت امام حسین(ع) به سوی کربلا آغاز شد، بزرگان، علما و صلحا این مسیر نجف تا کربلا را پیاده طی کرده و اربعین خود را به کربلا می‌رساندند.

وی افزود: با سرنگون شدن صدام چندین سال است که فرصت حضور شیعیان در اربعین حسینی فراهم شده که طی سال‌های اخیر شاهد حضور میلیونی عموم مسلمانان در این تجمع عظیم بشری هستیم.

مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به اهداف حضور مبلغان در راهپیمایی اربعین حسینی، عنوان کرد: همه زائران اربعین حسینی عاشق اهل‌بیت(ع) هستند بنابراین برای اینکه این شور حسینی به شعور حسینی تبدیل شود مبلغان خانم در مسیر راهپیمایی اربعین از نجف تا کربلا مستقر شدند که سوالات و شبهات زائران خانم را درباره سیره و هدف قیام امام حسین(ع) پاسخگو باشند.

جانثاری با اشاره به اینکه همه ما مسلمانان و شیعیان باید در تمام رفتار و زوایایی زندگی خود بینش امام حسین(ع) را داشته باشیم، اظهار داشت: در راهپیمایی اربعین حسینی مسلمانان از کشورهای مختلف حضور پیدا می‌کنند که نقاط مشترک آنها خدا، پیامبر(ص) و قبله واحد است، ما با تکیه بر این مسائل می‌توانیم به یکدیگر نزدیک شده و خود را برای ساختن تمدن بزرگ اسلامی آماده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صرفا دم زدن از امام حسین(ع) کافی نیست بسیاری از ما کلیاتی از دین را می‌دانیم اما باید نسبت به جزئیات آن هم اطلاع داشته باشیم بنابراین مبلغان از فضای اربعین استفاده می‌کنند تا این جزئیات را مطرح کرده که بصیرت و آگاهی زائران بالا ببرند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات