ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راهپیمایی اربعین حسینی زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی است


مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: خدا، پیامبر(ص) و قبله واحد نقاط مشترک زائران اربعین است، ما با تکیه بر این مسائل می‌توانیم به یکدیگر نزدیک شده و خود را برای ساختن تمدن بزرگ اسلامی آماده کنیم.

جانثاری مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) و  مرکز تخصصی تفسیر حضرت فاطمه زهرا(س)، مبلغه اعزامی شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین به راهپیمایی اربعین حسینی در نجف اشرف، درباره فلسفه راهپیمایی اربعین حسینی، گفت: راهپیمایی اربعین حسینی بعد از شهادت امام حسین(ع) به سوی کربلا آغاز شد، بزرگان، علما و صلحا این مسیر نجف تا کربلا را پیاده طی کرده و اربعین خود را به کربلا می‌رساندند.

وی افزود: با سرنگون شدن صدام چندین سال است که فرصت حضور شیعیان در اربعین حسینی فراهم شده که طی سال‌های اخیر شاهد حضور میلیونی عموم مسلمانان در این تجمع عظیم بشری هستیم.

مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به اهداف حضور مبلغان در راهپیمایی اربعین حسینی، عنوان کرد: همه زائران اربعین حسینی عاشق اهل‌بیت(ع) هستند بنابراین برای اینکه این شور حسینی به شعور حسینی تبدیل شود مبلغان خانم در مسیر راهپیمایی اربعین از نجف تا کربلا مستقر شدند که سوالات و شبهات زائران خانم را درباره سیره و هدف قیام امام حسین(ع) پاسخگو باشند.

جانثاری با اشاره به اینکه همه ما مسلمانان و شیعیان باید در تمام رفتار و زوایایی زندگی خود بینش امام حسین(ع) را داشته باشیم، اظهار داشت: در راهپیمایی اربعین حسینی مسلمانان از کشورهای مختلف حضور پیدا می‌کنند که نقاط مشترک آنها خدا، پیامبر(ص) و قبله واحد است، ما با تکیه بر این مسائل می‌توانیم به یکدیگر نزدیک شده و خود را برای ساختن تمدن بزرگ اسلامی آماده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صرفا دم زدن از امام حسین(ع) کافی نیست بسیاری از ما کلیاتی از دین را می‌دانیم اما باید نسبت به جزئیات آن هم اطلاع داشته باشیم بنابراین مبلغان از فضای اربعین استفاده می‌کنند تا این جزئیات را مطرح کرده که بصیرت و آگاهی زائران بالا ببرند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات