ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام پناهیان در جمع زائران اربعین: عاشورا، حاصل غفلت و ناسپاسی مسلمان در واقعه غدیر بود


حجت الاسلام پناهیان در جمع زائران اربعین: عاشورا، حاصل غفلت و ناسپاسی مسلمان در واقعه غدیر بود

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در جمع زائران حسینی در صحن حضرت زهرا(س) شهر نجف، گفت: شیعیان به میزان عاشورا غدیر را گرامی بدارند چرا که اگر غدیر گرامی داشته می‌شد، عاشورا رخ نمی‌داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با حضور در جمع زائران اربعین در صحن حضرت زهرا(س)، آستان مقدس حرم حضرت امیرمومنان علی(ع) به سخنرانی پرداخته و با اشاره به اینکه شهادت امام حسین(ع) ادامه دشمنی با امیرمومنان علی(ع) است، گفت: امیرمومنان علی(ع) در زمان خود افزون بر سه گروه قاسطین، مارقین و ناکثین با گروه چهارمی مواجه بود که ظاهرا بر علیه او نبودند اما در باطن برخلاف خواسته‌های ایشان عمل می‌کردند.
وی افزود: درگیری این گروه با امیرمومنان علی(ع) چنان ادامه پیدا کرد که منجر به شهادت امام حسین(ع) در کربلا شد، کسانی که به فرموده امیرمومنان علی(ع) ظاهرا جوانمرد بوده و خواسته‌های خود را به امامشان تحمیل می‌کردند.
این استاد دانشگاه در ادامه بیان داشت: این گروه هرازگاهی سخنان امیرمومنان علی(ع) را شنیده و مواردی را که به نفع خود می دیدند، اطاعت امر می‌کردند.
وی در ادامه گفت: کربلا با همه مصائب آن یک چهارم مظلومیت امیرمومنان علی(ع) است و امام حسین(ع) قیام کردند تا آنان را رسوا کنند.
حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اهمیت زیارت امام حسین(ع) به خصوص هنگام اربعین حسینی، گفت: پیامبر(ص) فرمودند: هر کس از شیعیان به زیارت امام حسین(ع) برود من ضامن استجابت دعای آنها هستم و ضمانت می‌کنم که در دنیا و آخرت بلا از سر آنها دفع شود.
وی با تاکید بر اینکه غدیر به اندازه عاشورا اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: اگر مسلمانان غدیر را گرامی داشته بودند، واقعه عاشورا رخ نمی داد، غدیر در فرهنگ شیعه بسیار اهمیت دارد. بنابراین برای گرامیداشت آن از هر اقدامی دریغ نکنید.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات