ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام پناهیان در جمع زائران اربعین: عاشورا، حاصل غفلت و ناسپاسی مسلمان در واقعه غدیر بود


حجت الاسلام پناهیان در جمع زائران اربعین: عاشورا، حاصل غفلت و ناسپاسی مسلمان در واقعه غدیر بود

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در جمع زائران حسینی در صحن حضرت زهرا(س) شهر نجف، گفت: شیعیان به میزان عاشورا غدیر را گرامی بدارند چرا که اگر غدیر گرامی داشته می‌شد، عاشورا رخ نمی‌داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با حضور در جمع زائران اربعین در صحن حضرت زهرا(س)، آستان مقدس حرم حضرت امیرمومنان علی(ع) به سخنرانی پرداخته و با اشاره به اینکه شهادت امام حسین(ع) ادامه دشمنی با امیرمومنان علی(ع) است، گفت: امیرمومنان علی(ع) در زمان خود افزون بر سه گروه قاسطین، مارقین و ناکثین با گروه چهارمی مواجه بود که ظاهرا بر علیه او نبودند اما در باطن برخلاف خواسته‌های ایشان عمل می‌کردند.
وی افزود: درگیری این گروه با امیرمومنان علی(ع) چنان ادامه پیدا کرد که منجر به شهادت امام حسین(ع) در کربلا شد، کسانی که به فرموده امیرمومنان علی(ع) ظاهرا جوانمرد بوده و خواسته‌های خود را به امامشان تحمیل می‌کردند.
این استاد دانشگاه در ادامه بیان داشت: این گروه هرازگاهی سخنان امیرمومنان علی(ع) را شنیده و مواردی را که به نفع خود می دیدند، اطاعت امر می‌کردند.
وی در ادامه گفت: کربلا با همه مصائب آن یک چهارم مظلومیت امیرمومنان علی(ع) است و امام حسین(ع) قیام کردند تا آنان را رسوا کنند.
حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اهمیت زیارت امام حسین(ع) به خصوص هنگام اربعین حسینی، گفت: پیامبر(ص) فرمودند: هر کس از شیعیان به زیارت امام حسین(ع) برود من ضامن استجابت دعای آنها هستم و ضمانت می‌کنم که در دنیا و آخرت بلا از سر آنها دفع شود.
وی با تاکید بر اینکه غدیر به اندازه عاشورا اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: اگر مسلمانان غدیر را گرامی داشته بودند، واقعه عاشورا رخ نمی داد، غدیر در فرهنگ شیعه بسیار اهمیت دارد. بنابراین برای گرامیداشت آن از هر اقدامی دریغ نکنید.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات