ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نخستين كاروان اهل‌سنت ايران وارد كربلاي معلا شد


جمعي از علماي اهل‌سنت ايران با شركت در راهپيمايي عظيم اربعين حسيني وارد كربلاي معلا شده و به زيارت حرم مطهر امام حسين (ع) مشرف شدند.

تعداد 80 نفر از علماي اهل سنت ايران (مولوي ها و ماموستاها) با شركت در راهپيمايي عظيم اربعين حسيني وارد كربلاي معلا شده و به زيارت حرم مطهر امام حسين (ع) مشرف شدند.

اين كاروان همچنين با حضور در نشست علمي تخصصي اربعين و همگرايي جهان اسلام كه در سالن اجتماعات دفتر بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار شد، با حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق دیداروگفتگو کردند.

كاروان اهل سنت ايران را در اين سفر زيارتي حجت الاسلام والمسلمين سيد حامد علم الهدي معاون امور ايران مجمع تقريب مذاهب اسلامي و جمعي از مديران مجمع تقريب همراهي مي کنند.

ماموستا سيد مصطفي خاتمي امام جمعه مهاباد در اين نشست از مجمع تقريب مذاهب اسلامي به سبب فراهم كردن شرايط اعزام اهل سنت ايران به زيارت عتبات عاليات تشكر و قدرداني كرد و به تبيين جايگاه اهل بيت (ع) نزد اهل سنت پرداخت.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات