ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نخستين كاروان اهل‌سنت ايران وارد كربلاي معلا شد


جمعي از علماي اهل‌سنت ايران با شركت در راهپيمايي عظيم اربعين حسيني وارد كربلاي معلا شده و به زيارت حرم مطهر امام حسين (ع) مشرف شدند.

تعداد 80 نفر از علماي اهل سنت ايران (مولوي ها و ماموستاها) با شركت در راهپيمايي عظيم اربعين حسيني وارد كربلاي معلا شده و به زيارت حرم مطهر امام حسين (ع) مشرف شدند.

اين كاروان همچنين با حضور در نشست علمي تخصصي اربعين و همگرايي جهان اسلام كه در سالن اجتماعات دفتر بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار شد، با حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق دیداروگفتگو کردند.

كاروان اهل سنت ايران را در اين سفر زيارتي حجت الاسلام والمسلمين سيد حامد علم الهدي معاون امور ايران مجمع تقريب مذاهب اسلامي و جمعي از مديران مجمع تقريب همراهي مي کنند.

ماموستا سيد مصطفي خاتمي امام جمعه مهاباد در اين نشست از مجمع تقريب مذاهب اسلامي به سبب فراهم كردن شرايط اعزام اهل سنت ايران به زيارت عتبات عاليات تشكر و قدرداني كرد و به تبيين جايگاه اهل بيت (ع) نزد اهل سنت پرداخت.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات