ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


بازدید نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ارومیه ازموکب انصارالحسین (ع) در مهران


بازدید نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه وجمعی ازمدیران کل استان ازموکب انصارالحسین (ع) در مهران

به گزارش خبرنگار الاربعین؛نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی بعد از ظهر (شنبه 22 آبان ) از موکب انصارالحسین (ع) استان آذربایجان غربی در مهران بازدید و از نزدیک در جریان نحوه پذیرایی از زائرین اربعین حسینی قرار گرفت.
امام جمعه ارومیه دراین بازدید که مدیران کل ادارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، اوقاف و امور خیریه و حج وزیارت آذربایجان غربی ، ایشان را همراهی می کردند با بیان اینکه اینجا هیچ به غیر عشق دلیل حضور نیست و هیچ به جز شوق آقای شهیدان سبب بودن و خادمی اهل بیت (س) نمی شود افزود : استان آذربایجان غربی همپای سایر نقاط کشور در راستای تکریم و تعظیم وپذیرایی از زوار اربعین حسینی همچون مردم شیعه و مسلمان عراق اقدامات خوبی انجام داده است.
وی تصریح کرد: از مدتها قبل مقدمات پذیرایی و تکریم از زائران در سطح استان آذربایجان غربی با مسئولان ارشد استانی در چندین جلسه برنامه ریزی شد تامردم حسینی وولایت مدار استان ارادت خود را به اهل بیت (ع) نشان دهند .
امام جمعه ارومیه ضمن تقدیر و تشکر از خادمین موکب در جریان این بازدید بر خدمات مطلوب به زائرین اربعین تاکید کرد.
همچنین در این بازدید مدیرکل حج وزیارت آذربایجان غربی ضمن حضور شبانه روزی در موکب و همراهی خادمین موکب اظهار داشتند : آذربایجان غربی از سال گذشته با استقرار یک موکب در داخل عراق ودر سه راهی بطحا ناصریه در مسیر زائران ورودی از مرز شلمچه و امسال نیز با تاکید ستاد اربعین استانی برای اولین بار در شهرمهران با ایجاد موکب انصارالحسین (ع) در پذیرائی از زائران اربعین حسینی سنگ تمام خواهد گذاشت .

در این بازدید محمد حسین آرام فر مسئول موکب انصارالحسین (ع) گزارش کاملی از نحوه خدمات رسانی ، اسکان و تغذیه زائران پیاده اربعین را ارائه نمودند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات