ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نجف ، مملو از جمعیت زائران اربعین


درحالیکه 8 روز به اربعین حسینی باقیمانده است، شهر نجف مملو از جمعیت زائران حسینی است.

به گزارش خبرنگار الاربعین، بارگاه مطهرامیر مومنان حضرت علی (ع) و شهر مقدس نجف این روزها پذیرای خیل زائرانی است که خود را برای شرکت در پیاده روی بزرگ اربعین به این شهر رسانده اند.

ازساعات اولیه بامداد تا پاسی از شب زن ومرد ، کوچک و بزرگ به سمت  حرم مولای متقیان می آیند تا پس از زیارت این بارگاه نورانی به سمت کربلای معلی حرکت کنند.

دراین میان حضور زائرانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، پاکستان، افغانستان ، هندوستان و... نظرها را به خود جلب می کند.

جوانان ونوجوانانی ایرانی که به شوق شرکت درکنگره عظیم اربعین خود را به نجف رسانده اند با دیدن گنبد طلایی حرم امام علی (ع) که از ابتدای شارع (خیابان) الرسول نمایان است اشک در چشمان شان جاری می شود. تا زمانی که به حرم برسی ندای لبیک یا حیدرهر لحظه بیشتر و بیشتر شنیده می شود.  این ندا چنان شوروحالی ایجاد می کند که زائران عراقی و دیگر کشورها نیز با زائران ایرانی همنوا شده و صحنه های زیبایی از عشق و ارادت به مولای متقیان را به نمایش می گذارند.

دراین روزها بازرسی ها روان تر از روزهای مشابه درسال های گذشته است، هرچند که زائران هم زودتر خود را به نجف رسانده اند. زائران به شوق زیارت وارد صحن و سرای حرم مطهرمی شوند. در همه جا زائران حسینی در حال دعا و راز و نیاز هستند.ایوان طلا مملو از جمعیتی است که قصد ورود به بارگاه و زیارت مرقد مطهر امام علی(ع) را دارند. به سختی می توان خود را به داخل حرم رساند ولی رسیدن به ضریح و بوسیدن آن بسیار دشوار است. بسیاری از زائران درحالیکه اشک درچشمانشان حلقه زده است و فشار جمعیت زوار را باید تحمل کنند لحظاتی در گوشه ای ایستاده وبه نجوی می پردازند. زائران پس از ادای احترام و اعلام بیعت با مولا و مقتدای خود از حرم خارج شده ودرگوشه ای از صحن شریف به دعا و نیایش مشغول می شوند. صحنه های بیاد ماندنی از ابرازعشق و محبت به مولای متقیان دراین روزها رقم می خورد که دیدن آن در زمان های دیگرممکن نیست.

زائران عاشق و دلباخته  با چهره ای حزن آلود از حرم امام علی (ع) خارج شده و درادامه این سفر معنوی وسرشار از شوق زیارت برای اعلام وفاداری و بیعت با سیدالشهداء حسین بن علی (ع) عازم کربلای معلی می شوند درحالیکه "لبیک یا حسین" را زمزمه می کنند.   


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات