ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


فرمانده پلیس‌راه کشور خبر داد: طرح ویژه ترافیکی اربعین آغاز شد/ هشدار به رانندگان اتوبوس زائران


فرمانده پلیس راه کشور از آغاز طرح ویژه ترافیکی اربعین از امروز خبر داد.

سردار محمد حسین حمیدی در حاشیه مانور آغاز طرح ترافیکی اربعین که ظهر پنجشنبه در محل پلیس راهور ناجا در شهرک آزمایش برگزار شد، گفت: طرح ویژه ترافیکی اربعین از امروز آغاز شد و تا پنجم آذرماه و بازگشت زائران عتبات ادامه خواهد داشت.

 وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ تیم خودرویی به همراه ۱۲۰۰ نیروی پیاده عملیات روانسازی ترافیکی را در محورهای استان‌های منتهی به مرزهای غربی بر عهده دارند، گفت: این تیم‌ها در استان‌های همدان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و لرستان مستقر می‌شوند و علاوه بر تیم‌های بکارگیری شده از این استان‌ها هستند.

حمیدی به کلیه تعاونی‌ها، رانندگان و مدیران فنی هشدار داد که پلیس برای حفظ جان زائران به طور جدی با هرگونه تخلف برخورد کرده و هیچگونه اغماضی در این خصوص نخواهد داشت.

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به پیش‌بینی کندی حرکت در مسیرهای منتهی به مرزهای غربی کشور گفت: بر این اساس به رانندگان اتوبوس‌های توصیه می‌کنیم ضمن صبر و حوصله از عجله و شتاب و انحراف به چپ و سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند چرا که برابر دستور صادره با این گونه تخلفات به شدت برخورد می‌شود.

حمیدی تصریح کرد: در عین حال تاکید می‌کنیم رانندگان اتوبوس حتما از محورهای اصلی برای تردد استفاده کرده و به هیچ وجه از محورهای فرعی تردد نکنند چرا که پیش‌بینی‌های لازم در این محورها انجام شده است.

وی به مدیران فنی و تعاونی‌ها نیز هشدار داد که حتما نسبت به کنترل دقیق اتوبوس‌های اعزامی اقدام و نظارت کرده و رانندگان را برای تردد در مسیرهای تعیین شده توجیه کنند چرا که در صورت مشاهده هرگونه تخلف، پلیس به طور جدی با متخلفان برای حفظ جان زائران برخورد می‌کند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  محمد حسین حمیدی - طرح ترافیکی اربعین - پلیس راهور ناجا

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات