ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


واكس كفش زائران اربعين به نيت سلامتي امام زمان


گروهي از جوانان كشورمان با هدف خدمت به زائران امام حسين (ع) و با نيت سلامتي امام زمان (عج) اقدام به واكس كفش زائران در ايام اربعين كرده اند.

با فرا رسيدن ايام اربعين اباعبدالله الحسين (ع) گروهي از جوانان اصفهاني به صورت خودجوش با هدف خدمت به زائران امام حسين (ع) و با نيت سلامي آقا امام زمان (عج) اقدام به واكس كفش زائران به صورت صلواتي كرده اند.

پنج نفر همزمان كفشهاي خاكي شده زائران به ويژه زائران پياده اربعين را كه از مسافت هاي دور و نزديك خود را به كربلاي معلا رسانده اند واكس مي زنند و دو نفر هم با صداي بلند زائران را دعوت مي كنند تا كفشهايشان را به دست اين خادمان بسپارند.

مهدي كه مسؤوليت دعوت زائران را به اين محفل برعهده دارد، چهار سال است كه پي در پي در ايام اربعين به كربلا مي آيد تا به قول خودش نذري كه داشته ادا كند. مي گويد نيتش سلامتي و تعجيل در فرج امام زمان (ع)، رفع مشكلات مردم و مشكلات خودش است؛ او از نذرش چيزي به من نمي گويد.

به سراغ يكي از كساني كه در حال واكس زدن است مي روم، نامش سيدحسين است و پنجمين سال است كه در ايام اربعين با هدف خدمت به زائران امام حسين (ع) كفشهاي آنها را واكس مي زند. از او مي پرسم كه در اين پنج سال نتيجه كارش را ديده است، مدتي تأمل مي كند و از من مي خواهد كه دكمه ضبط را خاموش كنم.

مراسم باشكوه اربعين زيبايي هاي فراواني دارد كه دوربين ها از به تصوير كشيدن و قلمها از وصف آنها عاجز هستند؛ هرچه هست عشق به اباعبدالله الحسين (ع) است كه ارادتمندان آن حضرت و خاندان اهل بيت (ع) را از گوشه و كنار جهان به كربلا قبله گاه دلها رسانده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - اباعبدالله الحسين (ع) - مراسم باشكوه اربعين

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات