ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رشد 98 درصدي سفرهاي زميني و هوايي اربعين


جانشين معاون هماهنگ كننده ناجا از رشد 98 درصدي سفرهاي زميني و هوايي اربعين خبر داد.

سردار محسن فتحي زاده در نشست قرارگاه امام علي (ع) گفت: با تشكيل قرارگاه ستاد كل نيروهاي مسلح در استان ايلام ، پنج كميته فرعي به منظور تقسيم بندي وظايف در نظر گرفته شده است كه فعاليت ها و برنامه ريزي هاي خوبي از چند ماه پيش در اين كميته ها انجام گرفته است.

وي در ادامه با اشاره به اختصاص 16 هزار نيرو براي پايانه هاي مرزي گفت: برابر آمارهاي موجود در مجموع، امسال سفرهاي زميني و هوايي اربعين 98 درصد افزايش داشته كه سفرهاي زميني 109 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

جانشين معاون هماهنگ كننده ناجا تصريح كرد: نيروي انتظامي با همراهي ساير نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي ،اشراف اطلاعاتي خوبي در برگزاري همايش اربعين دارد و با اجراي طرح هاي كنترلي، امنيت زائران را تأمين مي كند.

اين مقام مسئول در ادامه با اشاره به اينكه هم اكنون جريان تردد زائران در مهران عادي و روان است ،گفت: برابر تدابير اتخاذ شده اتباع خارجي اجازه خروج از مرز مهران را ندارند.

جانشين معاون هماهنگ كننده ناجا با اشاره به اينكه سفر اربعين امسال زودتر آغاز شده است، گفت: زائران سفر اربعين خود را به خوبي مديريت كرده اند و تمامي رده هاي تخصصي ناجا نيز با استقرار نيرو و تجهيزات مناسب در پايانه مرزي مهران در حال ارائه خدمت به زائران حسيني هستند


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محسن فتحي زاده - استان ايلام - سفرهاي زميني و هوايي اربعين

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات