ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آيين بدرقه زائران اربعين حسيني در شهرستان ماكو


آيين بدرقه زائران اربعين حسيني در شهرستان ماكو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، آيين بدرقه زائران اربعين حسيني در شهرستان ماكو برگزار شد. اين مراسم كه در مسجد جامع اين شهر برگزار شد با استقبال پر شور زائران  و مسئولين اين شهر مواجه شد.
در اين مراسم نماينده حج و زيارت استان به تشريح مسائل اجرايي و امنيتي پرداختند.
در ادامه حجت الاسلام دكتر رنجبري امام جمعه ماكو به ايراد سخن پرداخت و گفت: سفر اربعين يعني سفر عشق شما زائران عاشق و ابا عبدالله الحسين(عليه السلام) معشوق است، براي رسيدن به معشوق لازم است خود را محيا كنيد، پس در طول مسير جز ذكر خدا نگوييد و لوح جان را سيقل دهيد تا مطلوب معشوق گرديد.
در ادامه اين مراسم عكس شهداي اين شهرستان ميان حاضرين توزيع شد تا هر يك از زائرين به ياد و به نيابت از آن شهيد زيارت نمايند، نكته قالب توجه در توزيع عكس شهداء كه بصورت كاملاً‌تصادفي بود، دريافت دو برابر شهيد عكس برادران شهيداش بود كه حال و هواي مجلس را دگر گون نمود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آيين بدرقه - زائران اربعين حسيني - شهرستان ماكو

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات