ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آيين بدرقه زائران اربعين حسيني در شهرستان ماكو


آيين بدرقه زائران اربعين حسيني در شهرستان ماكو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، آيين بدرقه زائران اربعين حسيني در شهرستان ماكو برگزار شد. اين مراسم كه در مسجد جامع اين شهر برگزار شد با استقبال پر شور زائران  و مسئولين اين شهر مواجه شد.
در اين مراسم نماينده حج و زيارت استان به تشريح مسائل اجرايي و امنيتي پرداختند.
در ادامه حجت الاسلام دكتر رنجبري امام جمعه ماكو به ايراد سخن پرداخت و گفت: سفر اربعين يعني سفر عشق شما زائران عاشق و ابا عبدالله الحسين(عليه السلام) معشوق است، براي رسيدن به معشوق لازم است خود را محيا كنيد، پس در طول مسير جز ذكر خدا نگوييد و لوح جان را سيقل دهيد تا مطلوب معشوق گرديد.
در ادامه اين مراسم عكس شهداي اين شهرستان ميان حاضرين توزيع شد تا هر يك از زائرين به ياد و به نيابت از آن شهيد زيارت نمايند، نكته قالب توجه در توزيع عكس شهداء كه بصورت كاملاً‌تصادفي بود، دريافت دو برابر شهيد عكس برادران شهيداش بود كه حال و هواي مجلس را دگر گون نمود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آيين بدرقه - زائران اربعين حسيني - شهرستان ماكو

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات