ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خدمت‌رساني گسترده نيروهاي مردمي سيستان و بلوچستان به زوار پاكستاني‌


فرمانده سپاه ميرجاوه گفت: گروه‌هاي بسيجي و مردمي به كمك دستگاه‌ها و ارگان‌هاي دولتي با حضور در موكب "امام خميني(ره)" در منطقه صفر مرزي شهرستان ميرجاوه مشغول خدمت‌رساني به زوار پاكستاني اربعين حسيني هستند.

عليرضا كرد در گفت‌وگوي خبري اظهار داشت: عشق به سالار شهيدان موجي از محبت و ارادت را قلب‌هاي مردم آزاده جهان ايجاد كرده كه موجب شده با ترك خانه و زندگي روزمره، با حضور در راهپيمايي عظيم اربعين حماسه‌اي بي‌نظير خلق كنند.

فرمانده سپاه ميرجاوه گفت: موكب اربعين توسط سپاه شهرستان ميرجاوه به منظور خدمات‌رساني بهتر به زائرين پاكستاني امام حسين(ع) كه به مناسبت اربعين از طريق مرز ميرجاوه وارد كشور مي‌شوند تا از اين طريق راهي سفر معنوي كربلاي معلي شوند، در پايانه مرزي مستقر شده است.

كرد خاطرنشان كرد: اين موكب از 11 آبان‌ماه براي ارائه خدمات فرهنگي، پذيرايي، استراحت و اسكان موقت زائرين پاكستاني امام حسين (ع) در محل پايانه مرزي ميرجاوه مستقر شده است.

وي اظهار داشت: در حال حاضر گروه‌هاي بسيجي و مردمي به كمك دستگاه‌ها و ارگان‌هاي دولتي با حضور در موكب "امام خميني(ره)" كه توسط خود بسيجيان و مردم خير و عشاق اباعبدالله الحسين(ع) در منطقه صفر مرزي شهرستان ميرجاوه برپا شده، مشغول خدمت‌رساني و پذيرايي از زائرين پاكستاني هستند.

كرد عنوان كرد: نحوه اسكان زائرين در منطقه مرزي به صورت موقتي است و در همين مدت زمان كوتاه خدماتي مانند توزيع محصولات فرهنگي و مذهبي، پذيرايي با چاي، شيريني، ناهار و شام به آنها ارائه مي‌شود و ارائه اين خدمات تا آخرين نفراتي كه به منظور زيارت وارد كشور شوند ادامه دارد.

وي افزود: همچنين پس از پايان همايش پياده‌روي اربعين، براي خدمت‌رساني به زائرين پاكستاني در مسير بازگشت به كشورشان اين موكب خدمت‌رساني پابرجاست و اين عزيزان را به كشور پاكستان بدرقه خواهيم كرد.

فرمانده سپاه ميرجاوه خاطر نشان كرد: مهم‌ترين هدف خادمين حاضر در موكب "امام خميني(ره)" شهرستان ميرجاوه استقبال گرم از زائرين حسيني پاكستاني اربعين است و اقدامات انجام شده در اين موكب با اين هدف و برنامه‌ريزي شده است.

وي در ضمن تشكر از خادمان بسيجي داوطلب مستقر در موكب مرزي ميرجاوه، گفت: از همه افرادي كه علاقه‌مند شركت در برنامه‌هاي استقبال و پذيرايي از زائرين پاكستاني هستند دعوت مي‌كنيم به عنوان خادم در اين موكب حضور پيدا كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عليرضا كرد - سالار شهيدان - موكب اربعين - زائرين پاكستاني - امام حسين(ع)

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات