ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


محوريت فلسطين در راهپيمايي اربعين


جلسه ستاد مركزي اربعين حسيني (ع) با حضور ذوالفقاري معاون امنيتي و انتظامي وزارت كشور برگزار شد.

ذوالفقاري در پايان اين جلسه در جمع خبرنگاران با تاكيد بر عدم خروج غيرقانوني زائران به عتبات عاليات گفت:‌ بحث خدمات رساني بايد مورد توجه قرار بگيرد تا زائران براي بازگشت به كشور مشكلي نداشته باشند. هماهنگي با اتحاديه اتوبوسراني شهرها نكته قابل توجهي است كه بايد در حوزه عمراني پيگيري شود.

وي ادامه داد: مسئله محوريت فلسطين نيز امروز در جلسه اي با رئيس‌جمهور مورد تاكيد قرار گرفت كه بايد به عنوان مشكل جهان اسلام در كميته تبليغي مراسم اربعين مورد توجه باشد.

معاون امنيتي و انتظامي وزارت كشور خاطر نشان كرد: دبيران كميته‌هاي ستاد مركزي بايد مصاحبه هاي تبييني و روشنگرانه انجام دهند تا در راهپيمايي اربعين فرهنگ سازي و تربيت صورت گيرد و در اين بعد سرمايه گذاري شود.

ذوالفقاري با بيان اينكه بحث توجيه عراقي ها مسئله مهمي است تصريح كرد: سفير بايد توجه داشته باشد كه ويزاهاي جعلي بهانه اي براي چك كردن زائران نشود و كساني كه داراي ويزا هستند، برگردانده نشوند.

وي همچنين از سفر خود به نواحي مرزي ايران براي بررسي آخرين وضعيت مرزها خبر داد و گفت: تسريع در صدور ويزا موضوع مهم ديگري است و بايد بررسي شود تا هر جا مشكلي وجود دارد به سرعت برطرف شود به خصوص صدور ويزا براي اتباع خارجي كه ثبت نام كردند؛ چرا كه اگر آن‌ها ويزا نگيرند خودشان به مرزها مي‌آيند.

ذوالفقاري همچنين تاكيد كرد:‌نبايد درباره نصب اي تي ام تبليغ شود؛ چراكه زائران بايد به اندازه كافي پول همراه خود داشته باشند و گرنه دچار مشكل مي‌شوند.

معاون امنيتي و انتظامي وزارت كشور يادآور شد: سال گذشته ۱۵۰ اشكال اساسي در برگزاري راهپيمايي اربعين وجود داشت كه بايد برطرف شوند و ما ارزيابي كرديم امسال ۳۰ درصد تا ۵۰ درصد آن اشكالات رفع مي‌شود و تا جايي كه نفس داريم سعي مي كنيم در برگزاري اين مراسم مشكلي پيش نيايد.

گفتني است پيش از اين سخنان دبيران كميته هاي برگزاري راهپيمايي اربعين حسيني آخرين گزارش‌هاي خود را ارائه كردند. در اين مراسم افرادي همچون سيد حسين هاشمي استاندار تهران و اوحدي رئيس سازمان حج و زيارت و جمعي از مقامات و مسئولان نيروي انتظامي و سپاه پاسداران حضور داشتند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - فلسطين - ذوالفقاري- ستاد مركزي اربعين حسيني (ع)

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات