ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تولید ۵میلیون بطری آب معدنی برای زائرین اربعین


مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران از تولید و توزیع پنج میلیون لیتر آب به صورت بطری و توزیع میان مواکب سه مرز کشور خبر داد.

سید یعقوب محمد مرادی  در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه تقویت فشار شهدای آب و فاضلاب خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تولید آب به صورت بطری را آغاز کرده ایم و حداقل تولید پنج میلیون لیتر آب در برنامه است که بخشی از آن در اختیار مواکب قرار داده خواهد شد.

وی، افتتاح خط تولید آب لیوانی در مرز مهران را نیز یادآور شد و اظهار کرد: این خط تولید قادر است روزانه بیش از ۱۰۰ هزار لیوان آب تولید کند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران به وضعیت آبرسانی در مرز چذابه هم اشاره و عنوان کرد: آبرسانی به چذابه امسال به صورت تانکری انجام می شود و روزانه در چند نوبت  بیش از ۲۰ تانکر کار آبرسانی در این مرز را انجام می دهند که امیدواریم سال آینده این مشکل به صورت کامل رفع شود.

مرادی در ادامه بر تامین زیرساخت ها در مرزها خوزستان تاکید کرد و گفت: در مرز شلمچه، نور خیابان اصلی و پارکینگ ۵۰ هکتاری تامین شده و تقویت برق هم انجام گرفته است.

وی افزود: در مرز چذابه نیز برق مواکب و پارکینگ ها کامل شده است و حتی همکاران ما در مرز چذابه در حال کمک برای بهبود زیر ساخت های برق در آن سوی مرز و کشور عراق هستند.

مشاور وزیر نیرو به افتتاح ایستگاه تقویت فشار آب در شلمچه هم اشاره کرد و گفت: این خط در طول ۱۲ کیلومتر با همکاری منطقه آزاد اروند و با صرفه جویی آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام گرفته است و وزارت نیرو سعی کرده طبق تاکید وزیر نیرو بر لزوم سهم داشتن این وزارت در تامین آسایش زائران اربعین حسینی عمل کند.

مرادی با یادآرو شدن اینکه ردیف اعتباری به منظور اربعین در نظر گرفته نشده است، از انجام امور برق از محل اعتبارات ملی خبر داد و افزود: در بخش آب هم به خاطر نبود ردیف اعتباری، این کار به صورت مشارکتی انجام شده و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از زائران از سراسر کشور از این مرز گذر می کنند این کار اهمیتی خاص دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  بطری - آب معدنی - زائرین اربعین - مشاور وزیر نیرو

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات