ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تولید ۵میلیون بطری آب معدنی برای زائرین اربعین


مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران از تولید و توزیع پنج میلیون لیتر آب به صورت بطری و توزیع میان مواکب سه مرز کشور خبر داد.

سید یعقوب محمد مرادی  در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه تقویت فشار شهدای آب و فاضلاب خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تولید آب به صورت بطری را آغاز کرده ایم و حداقل تولید پنج میلیون لیتر آب در برنامه است که بخشی از آن در اختیار مواکب قرار داده خواهد شد.

وی، افتتاح خط تولید آب لیوانی در مرز مهران را نیز یادآور شد و اظهار کرد: این خط تولید قادر است روزانه بیش از ۱۰۰ هزار لیوان آب تولید کند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران به وضعیت آبرسانی در مرز چذابه هم اشاره و عنوان کرد: آبرسانی به چذابه امسال به صورت تانکری انجام می شود و روزانه در چند نوبت  بیش از ۲۰ تانکر کار آبرسانی در این مرز را انجام می دهند که امیدواریم سال آینده این مشکل به صورت کامل رفع شود.

مرادی در ادامه بر تامین زیرساخت ها در مرزها خوزستان تاکید کرد و گفت: در مرز شلمچه، نور خیابان اصلی و پارکینگ ۵۰ هکتاری تامین شده و تقویت برق هم انجام گرفته است.

وی افزود: در مرز چذابه نیز برق مواکب و پارکینگ ها کامل شده است و حتی همکاران ما در مرز چذابه در حال کمک برای بهبود زیر ساخت های برق در آن سوی مرز و کشور عراق هستند.

مشاور وزیر نیرو به افتتاح ایستگاه تقویت فشار آب در شلمچه هم اشاره کرد و گفت: این خط در طول ۱۲ کیلومتر با همکاری منطقه آزاد اروند و با صرفه جویی آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام گرفته است و وزارت نیرو سعی کرده طبق تاکید وزیر نیرو بر لزوم سهم داشتن این وزارت در تامین آسایش زائران اربعین حسینی عمل کند.

مرادی با یادآرو شدن اینکه ردیف اعتباری به منظور اربعین در نظر گرفته نشده است، از انجام امور برق از محل اعتبارات ملی خبر داد و افزود: در بخش آب هم به خاطر نبود ردیف اعتباری، این کار به صورت مشارکتی انجام شده و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از زائران از سراسر کشور از این مرز گذر می کنند این کار اهمیتی خاص دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  بطری - آب معدنی - زائرین اربعین - مشاور وزیر نیرو

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات