ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آيت الله قزويني: پياده روي اربعين نمايش اقتدار و عزت مسلمانان است


يكي از علماي برجسته كربلا حضور پرشور زائران در پياده روي اربعين را لطف خدا عنوان كرد و گفت: هرچه پياده روي اربعين باشكوهتر برگزار شود، اقتدار و عزت مسلمانان در جهان بيشتر نمايان مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني به همراه حجت الاسلام والمسلمين حسين اوسطي سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با آيت الله مرتضي قزويني از علماي برجسته كربلا و امام جماعت حرم مطهر امام حسين (ع) ديدار و گفت وگو كردند.

آيت الله قزويني در اين ديدار حضور پرشور زائران در پياده روي اربعين از كشور ايران را لطف خدا عنوان كرد و با بيان اينكه بين ايران و عراق نبايد مرزي باشد، گفت: هرچه پياده روي اربعين امام حسين (ع) باشكوهتر برگزار شود، اقتدار و عزت مسلمانان در جهان بيشتر نمايان مي شود.

وي با بيان اينكه زائران بايد آداب زيارت را رعايت كنند، اظهار داشت: زائران ايراني افرادي ملتزم و متدين هستند و به وظيفه زائر امام حسين (ع) به خوبي عمل مي كنند.

اين عالم برجسته شهر مقدس كربلا همچنين از خدمات شهرداري تهران به زوار اباعبدالله الحسين (ع) در ايام اربعين تقدير و تشكر كرد و گفت: مردم عراق وقتي مي بينند عده اي از شهرداري تهران به نظافت شهر كربلا مشغولند، خوشحال شده و تشكر مي كنند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نيز در اين ديدار با اشاره به تأكيد رهبر معظم انقلاب بر تكريم مردم عراق، احترام به رهنمودهاي مرجعيت اين كشور، همبستگي و محبت بين دو ملت ايران و عراق و افزايش شعور و معرفت زائران، گفت: شعار امسال پياده روي اربعين «اني احامي ابدا عن ديني» انتخاب شده است.

وي با بيان اينكه امسال نماد پياده روي اربعين نماز به ويژه نماز جماعت است كه بايد در همه جا برگزار شود، اظهار داشت: افزون بر تعداد بسياري از علما و روحانيان نجف، از ايران 1200 طلبه در ايام اربعين عازم پياده روي اربعين مي شود تا هر جا نياز به اقامه نماز جماعت بود اين امر صورت گيرد.

مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در بخش ديگري از سخنان خود، تقدير از موكب هاي مردم عراق، روايتگري مصور حماسه عاشورا در طول مسير پياده روي و برگزاري نشست هاي تخصصي با موضوع اربعين را بخشي از برنامه هاي فرهنگي ستاد مركزي اربعين براي اين ايام عنوان كرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفي روحاني - آيت الله قزويني - امام جماعت حرم مطهر امام حسين (ع)

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات