ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جلسه ستاد اربعين استان كرمان برگزار شد


راهپيمائي اربعين حسيني نمود نهضت شيعه است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان راهپيمائي اربعين حسيني را نمود نهضت شيعه دانست و گفت: خون جوشان امام حسين (ع) موجب شده است عده‌اي در ايران زينب‌وار پياده به سمت كربلا راهپيمايي كنند كه اين موجب نمود نهضت شيعه است.

حميد ذكاء اسدي صبح يكشنبه در ستاد استاني هماهنگي اربعين حسيني كه در سالن پيامبراعظم(ص) برگزار شد، با اشاره به اينكه تمام اقدامات در فرصت كوتاه براي اربعين حسيني به عشق امام حسين (ع) در حال انجام است، افزود: همه مديران و كارشناسان به تناسب وسعشان تلاش كشيده اند كه قطعا اجرشان كمتر از زائرين اربعين نخواهد بود.

وي يادآور شد: امروز كه شيعه در خاورميانه از حزب‌الله لبنان تا افغانستان حسين‌وار و به طور مسلحانه عليه كفر و نفاق مي‌جنگند، خون جوشان امام حسين (ع) موجب شده است، عده‌اي در ايران زينب‌وار پياده به سمت كربلا راهپيمايي كنند كه اين موجب نمود نهضت شيعه است.

ذكاء‌اسدي به ثبت نام 40 هزار نفر متقاضي شركت در راهپيمائي اربعين حسيني از استان كرمان اشاره كرد و گفت: محل عبور زوار پاكستان و افغانستان از استان كرمان مي باشد كه در اين راستا از سوي دستگاه‌هاي مختلف براي پذيرايي از اين افراد، تدابير انديشيده شده است.

جانشين ستاد استاني هماهنگي اربعين حسيني يادآورشد: ارائه آموزش‌هاي لازم مسائل بهداشتي و مسائل امنيتي، تروريستي و بيو تروريستي در دستور كار نيروي انتظامي و دانشگاه علوم پزشكي قرار گيرد.

صدور بيش از 25 هزار رواديد در استان كرمان
دبير ستاد استاني هماهنگي اربعين حسيني به سهميه 30 هزار نفري استان كرمان براي شركت در اربعين حسيني اشاره كرد و گفت: تاكنون بيش از 40 هزار نفر در استان كرمان در سامانه سماح ثبت نام نموده و متقاضي تشرف به عتبات و عاليات و شركت در مراسم اربعين حسيني مي باشند.

اهم اقدامات فرهنگي انجام شده كميته فرهنگي آموزشي ستاد اربعين توسط حجت الاسلام علي سازندگي رئيس كميته فرهنگي آموزشي ستاد اربعين استان به سمع ونظر حاضرين رسيد .وي از زحمات دستگاههاي مختلف درتجمع زائرين اربعين قدرداني كردند

پيش‌بيني حضور 55 هزار نفري استان كرمان در راهپيمائي اربعين حسيني
مديركل حج و زيارت استان كرمان نيز در ادامه اين جلسه با اشاره به شركت 23 هزار در راهپيمائي اربعين حسيني سال گذشته از استان كرمان، افزود: تاكنون بيش از 40 هزار و 504 نفر در استان كرمان براي شركت در مراسم اربعين حسيني ثبت نام نموده اند كه پيش‌بيني مي‌شود اين تعداد امسال تا 55 هزار نفر برسد.
حجت‌الاسلام روح‌الله صاحبي با اشاره به استقرار هيات كنسولگري عراق استان كرمان خبر داد و يادآورشد: در حالي كه ساير استان‌ها نسبت به صدور رواديد براي زائران اربعين با مشكلات عديده مواجه بودند اما استان كرمان روند خيلي خوبي در اين زمينه داشته است.
وي با تاكيد براينكه تاكنون بيش از 25 هزار مورد ويزا و 36 هزار حواله توسط هيات كنسولگري عراق در استان صادر شده است، خاطرنشان كرد: نيروهايي كه در اختيار كنسولگري عراق در استان كرمان قرار گرفته‌ است، نيروهاي متخصصي هستند كه از ساعت هشت صبح تا 11 شب در محل كار خود حضور و مشغول فعاليت مي باشند.

انعقاد تفاهم نامه با 17 موكب از استان كرمان
نماينده ستاد بازسازي عتبات عاليات با اشاره به اينكه ثبت نام براي راه اندازي موكب در مسير راهپيمائي اربعين حسيني از شهريورماه امسال خبر داد و گفت: 18 موكب از استان كرمان اعلام آمادگي و نام نويسي نموده اند كه با 17 موكب تفاهم نامه منعقد شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين کرمان - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات