ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین: ۱۴ هزار نیروی بهداشتی ایام اربعین در محورهای مواصلاتی مستقر می‌شوند


رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با بیان اینکه تجهیزات پزشکی ارسالی به مرزها ۳ برابر شده است گفت: ۱۴ هزار نیروی بهداشتی ایام اربعین در محورهای مواصلاتی حضور دارند.

پایگاه‌های سلامت در مرزها برقرار شده است و فعالیت خود را رسما شروع کرده است و 90 تیم بهداشت کار و محیط و مبارزه با بیماری‌ها در چهار استان ایلام، لرستان، خوزستان و کرمانشاه فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های صحرایی در حال برپایی هستند افزود: داروها و تجهیزات و فرآورده‌های خونی به مرزها ارسال شده است و تمامی نیروها در 22 آبان اعزام می‌شوند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: جای هیچ گونه نگرانی برای خدمات درمانی وجود ندارد و به اندازه کافی نیروهای متخصص در این مرزها حضور دارند که خدمات را عرضه می‌کنند.

وی گفت: هموطنان توجه کنند که اگر هر نوعی بیماری دارند به پزشک خود مراجعه کنند و توصیه پزشک خود را در نظر بگیرند و از پیاده‌روی‌های طولانی جلوگیری کنند و داروهای خود را به همراه داشته باشند.

کولیوند با بیان اینکه تمامی خدماتی که در ایام اربعین ارائه می‌شود رایگان است خاطرنشان کرد: در داخل کشور علاوه بر امکانات و تجهیزاتی که نسبت به سال قبل سه برابر شده است 220 پایگاه در قالب 14 هزار نفر محورهای مواصلاتی را پوشش می‌دهند.

وی افزود: 20 بیمارستان پشتیبان بیمارستان‌های صحرایی هستند و بیمارستان امام حسین(ع) کرمانشاه و شهید بقایی اهواز پشتیبانی بیمارستان‌های پرتویی و زیستی را انجام می‌دهند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: 100 نفر از افراد فوریت های پزشکی برای جابه‌جایی مصدومان حضور دارند و 40 گروه متخصص بهداشت ما از شنبه در عراق حضور پیدا می‌کنند و در رسانه‌های ملی عراق حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات پزشکی را در زمینه های مختلف به زائران ارائه می‌دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کمیته بهداشت و درمان اربعین - ایام اربعین - پایگاه‌های سلامت - مرز

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات