ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین: ۱۴ هزار نیروی بهداشتی ایام اربعین در محورهای مواصلاتی مستقر می‌شوند


رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با بیان اینکه تجهیزات پزشکی ارسالی به مرزها ۳ برابر شده است گفت: ۱۴ هزار نیروی بهداشتی ایام اربعین در محورهای مواصلاتی حضور دارند.

پایگاه‌های سلامت در مرزها برقرار شده است و فعالیت خود را رسما شروع کرده است و 90 تیم بهداشت کار و محیط و مبارزه با بیماری‌ها در چهار استان ایلام، لرستان، خوزستان و کرمانشاه فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های صحرایی در حال برپایی هستند افزود: داروها و تجهیزات و فرآورده‌های خونی به مرزها ارسال شده است و تمامی نیروها در 22 آبان اعزام می‌شوند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: جای هیچ گونه نگرانی برای خدمات درمانی وجود ندارد و به اندازه کافی نیروهای متخصص در این مرزها حضور دارند که خدمات را عرضه می‌کنند.

وی گفت: هموطنان توجه کنند که اگر هر نوعی بیماری دارند به پزشک خود مراجعه کنند و توصیه پزشک خود را در نظر بگیرند و از پیاده‌روی‌های طولانی جلوگیری کنند و داروهای خود را به همراه داشته باشند.

کولیوند با بیان اینکه تمامی خدماتی که در ایام اربعین ارائه می‌شود رایگان است خاطرنشان کرد: در داخل کشور علاوه بر امکانات و تجهیزاتی که نسبت به سال قبل سه برابر شده است 220 پایگاه در قالب 14 هزار نفر محورهای مواصلاتی را پوشش می‌دهند.

وی افزود: 20 بیمارستان پشتیبان بیمارستان‌های صحرایی هستند و بیمارستان امام حسین(ع) کرمانشاه و شهید بقایی اهواز پشتیبانی بیمارستان‌های پرتویی و زیستی را انجام می‌دهند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: 100 نفر از افراد فوریت های پزشکی برای جابه‌جایی مصدومان حضور دارند و 40 گروه متخصص بهداشت ما از شنبه در عراق حضور پیدا می‌کنند و در رسانه‌های ملی عراق حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات پزشکی را در زمینه های مختلف به زائران ارائه می‌دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کمیته بهداشت و درمان اربعین - ایام اربعین - پایگاه‌های سلامت - مرز

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات