ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین: ۱۴ هزار نیروی بهداشتی ایام اربعین در محورهای مواصلاتی مستقر می‌شوند


رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با بیان اینکه تجهیزات پزشکی ارسالی به مرزها ۳ برابر شده است گفت: ۱۴ هزار نیروی بهداشتی ایام اربعین در محورهای مواصلاتی حضور دارند.

پایگاه‌های سلامت در مرزها برقرار شده است و فعالیت خود را رسما شروع کرده است و 90 تیم بهداشت کار و محیط و مبارزه با بیماری‌ها در چهار استان ایلام، لرستان، خوزستان و کرمانشاه فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های صحرایی در حال برپایی هستند افزود: داروها و تجهیزات و فرآورده‌های خونی به مرزها ارسال شده است و تمامی نیروها در 22 آبان اعزام می‌شوند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: جای هیچ گونه نگرانی برای خدمات درمانی وجود ندارد و به اندازه کافی نیروهای متخصص در این مرزها حضور دارند که خدمات را عرضه می‌کنند.

وی گفت: هموطنان توجه کنند که اگر هر نوعی بیماری دارند به پزشک خود مراجعه کنند و توصیه پزشک خود را در نظر بگیرند و از پیاده‌روی‌های طولانی جلوگیری کنند و داروهای خود را به همراه داشته باشند.

کولیوند با بیان اینکه تمامی خدماتی که در ایام اربعین ارائه می‌شود رایگان است خاطرنشان کرد: در داخل کشور علاوه بر امکانات و تجهیزاتی که نسبت به سال قبل سه برابر شده است 220 پایگاه در قالب 14 هزار نفر محورهای مواصلاتی را پوشش می‌دهند.

وی افزود: 20 بیمارستان پشتیبان بیمارستان‌های صحرایی هستند و بیمارستان امام حسین(ع) کرمانشاه و شهید بقایی اهواز پشتیبانی بیمارستان‌های پرتویی و زیستی را انجام می‌دهند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: 100 نفر از افراد فوریت های پزشکی برای جابه‌جایی مصدومان حضور دارند و 40 گروه متخصص بهداشت ما از شنبه در عراق حضور پیدا می‌کنند و در رسانه‌های ملی عراق حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات پزشکی را در زمینه های مختلف به زائران ارائه می‌دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کمیته بهداشت و درمان اربعین - ایام اربعین - پایگاه‌های سلامت - مرز

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات