ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه اسلام آباد غرب: مراسم اربعین بزرگترین راهپیمایی سیاسی و‌ عبادی شیعه است


امام جمعه اسلام‌آباد غرب گفت: مراسم اربعین بزرگترین راهپیمایی سیاسی و عبادی شیعه و نماد استکبار ستیزی است.

حجت‌الاسلام سیدامیر محمدی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه در شرایط کنونی راهپیمایی اربعین نماد استکبار ستیزی جهانی است، اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی بزرگترین راهپیمایی سیاسی و عبادی شیعه در دنیا است.

امام جمعه اسلام‌آباد غرب با اشاره به اینکه در چند سال اخیر مراسم اربعین حسینی به بزرگترین رویداد مذهبی_سیاسی جهانی تبدیل شده است، گفت: مراسم اربعین امروز به عنوان نماد استکبار ستیزی جهانی و جهاد در راه خدا تبدیل شده است.

محمدی‌پور به مراسم حج به عنوان یک همایش بزرگ که تمام مسلمانان در آن حضور دارند اشاره و عنوان کرد: در مراسم اربعین حسینی، ظهور و بروز شیعه به حد اعلای خود می‌رسد.

وی زیارت امام حسین(ع) و تقویت روحیه ظلم ستیزی را از مهمترین برکات این مراسم معنوی دانست و اظهار کرد: در شرایط کنونی شیعه به عنوان یک قطب در جنگ تمام عیار با مستکبران جهانی است.

امام جمعه اسلام‌آباد غرب غلبه تمدن اسلامی بر تمدن غربی را یکی از برکات مهم مراسم اربعین حسینی دانست و گفت: مراسم اربعین حسینی بهترین و بالاترین تجمع در طول سال است و شاخصه اصلی آن مبارزه با استکبار جهانی است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی شرکت در مراسم اربعین حسینی مصداق بارز جهاد در راه خدا محسوب می‌شود، بیان کرد: در این راستا همه مردم و مسئولان باید در جهت تقویت این فرهنگ معنوی نهایت تلاش خود را به کار بگیرند و این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین - سیدامیر محمدی‌پور- راهپیمایی اربعین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات