ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه اسلام آباد غرب: مراسم اربعین بزرگترین راهپیمایی سیاسی و‌ عبادی شیعه است


امام جمعه اسلام‌آباد غرب گفت: مراسم اربعین بزرگترین راهپیمایی سیاسی و عبادی شیعه و نماد استکبار ستیزی است.

حجت‌الاسلام سیدامیر محمدی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه در شرایط کنونی راهپیمایی اربعین نماد استکبار ستیزی جهانی است، اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی بزرگترین راهپیمایی سیاسی و عبادی شیعه در دنیا است.

امام جمعه اسلام‌آباد غرب با اشاره به اینکه در چند سال اخیر مراسم اربعین حسینی به بزرگترین رویداد مذهبی_سیاسی جهانی تبدیل شده است، گفت: مراسم اربعین امروز به عنوان نماد استکبار ستیزی جهانی و جهاد در راه خدا تبدیل شده است.

محمدی‌پور به مراسم حج به عنوان یک همایش بزرگ که تمام مسلمانان در آن حضور دارند اشاره و عنوان کرد: در مراسم اربعین حسینی، ظهور و بروز شیعه به حد اعلای خود می‌رسد.

وی زیارت امام حسین(ع) و تقویت روحیه ظلم ستیزی را از مهمترین برکات این مراسم معنوی دانست و اظهار کرد: در شرایط کنونی شیعه به عنوان یک قطب در جنگ تمام عیار با مستکبران جهانی است.

امام جمعه اسلام‌آباد غرب غلبه تمدن اسلامی بر تمدن غربی را یکی از برکات مهم مراسم اربعین حسینی دانست و گفت: مراسم اربعین حسینی بهترین و بالاترین تجمع در طول سال است و شاخصه اصلی آن مبارزه با استکبار جهانی است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی شرکت در مراسم اربعین حسینی مصداق بارز جهاد در راه خدا محسوب می‌شود، بیان کرد: در این راستا همه مردم و مسئولان باید در جهت تقویت این فرهنگ معنوی نهایت تلاش خود را به کار بگیرند و این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین - سیدامیر محمدی‌پور- راهپیمایی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات