ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حضور زائران اربعين در ميعادگاه هاي نمازجمعه خراسان رضوي


زائران و ارادتمندان سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) با سربندهاي مزين به شعارها و لبيك هاي حسيني، در ميعادگاههاي نماز جمعه دهها شهراستان خراسان رضوي حضور ياقتند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، با هماهنگي دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري استان خراسان رضوي و همكاري صدا و سيما و مراكز خبري، زائران و ارادتمندان سالار شهيدان حضرت حسين بن علي (ع) با سربندهاي مزين به شعارها و لبيك هاي حسيني، در مراسم عبادي سياسي نماز جمعه 52 شهر اين استان حضور يافتند و ائمه جمعه در خطبه هاي نماز ضمن تبيين اهميت موضوع اربعين برخي از آداب شركت در اين حماسه بزرگ حسيني را برشمردند.

برپايه اين گزارش در مشهد و 10 شهر استان، سخنرانان پيش از خطبه ها با هماهنگي دفتر بعثه مقام معظم رهبري خراسان رضوي انتخاب و با حضور در جمع نمازگزاران و زائران كربلا، به بيان معارف و جايگاه و اهميت اربعين پرداختند.

گفتني است تجمع زائران و عاشقان حسيني در جوار بارگاه ملكوتي ثامن الحجج (ع) صبح جمعه (14 آبان ماه) آغاز شد و بعد از عرض ارادت به ساحت نوراني حضرت سيدالشهدا (ع) و مرثيه سرايي و سخنراني، با اقامه نماز جمعه به پايان رسيد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: خراسان رضوي-نمازجمعه-اربعين - دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري استان خراسان رضوي-

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات