ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اجتماع ملی زائران اربعین حسینی در سراسر برگزار شد


در آستانه فرا رسیدن ایام زیارتی اربعین حسینی (ع)، اجتماع ملی زائران اربعین حسینی در سراسر برگزار شد.

مجید منعمی جانشین شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: به همت شورای راهبری جوانان و با همکاری و هماهنگی مسولین استان های سراسر کشور، در آستانه ی فرا رسیدن ایام زیارتی اربعین حسینی اجتماع ملی زائرین اربعین حسینی در سراسر کشور برگزار شد.

 

وی ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم توجه به اهمیت نقش جوانان در عرصه های مختلف، با بیان اینکه غالب زائرین اربعین را قشر جوان جامعه تشکیل میدهند، حضور جوانان در اجتماع ملی زائرین اربعین را یکی دیگر از عرصه های نقش آفرینی جوانان عنوان کرد و این حضور را تجدید عهد جوانان ایران اسلامی با آرمان های قیام امام حسین علیه السلام عنوان کرد.


جانشین شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین در ادامه ضمن تقدیر از همه ی دست اندرکاران اجرای این اجتماع ملی، به ویژه نمایندگان شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین در استانهای سراسر کشور ، این اجتماع را حرکتی عظیم در راستای اجتماع جهانی زائرین اربعین در شهر مقدس کربلا دانست.

 

لازم به ذکر است اجتماع ملی زایرین اربعین 14 آبان ماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مجید منعمی - شورای راهبری جوانان - کمیته فرهنگی و آموزشی - ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات