ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سوگواره دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین حسینی برگزار می شود


مسئول امور استان ها و یاوران معنوی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با اشاره به برگزاری اولین سوگواره دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین گفت: علاقه مندان به شرکت در این سوگواره تا ۳۰ آذر فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

حجت الاسلام امیرمسعود حاجی ابراهیمی، مسئول امور استان ها و یاوران معنوی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت: اولین سوگواره فرهنگی هنری دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین حسینی با مشارکت کمیته فرهنگی آموزشی اربعین  برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این سوگواره از سوی سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش نیز برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره با موضوعاتی چون اربعین شهادت امام حسین (ع) و تاثیر تاریخی آن و اجتماع زائرین اربعین حسینی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی با بیان اینکه تمامی دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی می توانند در این سوگواره شرکت کنند، اظهار کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره آثار خود را در رشته های نقاشی، عکس، نوحه و شعر حسینی (ع)، دل نوشته، خاطره و داستانک به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مسئول امور استان های کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با اشاره به جوایز این سوگواره تصریح کرد: سفر به عتبات عالیات به نفر اول در هر رشته، کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به نفر دوم و سوم و انتشار 10 اثر برگزیده از هر رشته در یک مجله و اهدای آن به صاحبان آثار از جمله جوایز این سوگواره می باشد.

وی با بیان اینکه علاقه مندان به شرکت در این سوگواره تا 30 آذرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند، گفت: شرکت کنندگان برای ارسال آثار خود به آدرس ایمیل pishfar@medu.ir.com  مراجعه کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سوگوراه عبرات - اربعین حسینی - مسعود حاجی ابراهیمی -

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات