ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سوگواره دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین حسینی برگزار می شود


مسئول امور استان ها و یاوران معنوی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با اشاره به برگزاری اولین سوگواره دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین گفت: علاقه مندان به شرکت در این سوگواره تا ۳۰ آذر فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

حجت الاسلام امیرمسعود حاجی ابراهیمی، مسئول امور استان ها و یاوران معنوی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت: اولین سوگواره فرهنگی هنری دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین حسینی با مشارکت کمیته فرهنگی آموزشی اربعین  برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این سوگواره از سوی سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش نیز برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره با موضوعاتی چون اربعین شهادت امام حسین (ع) و تاثیر تاریخی آن و اجتماع زائرین اربعین حسینی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی با بیان اینکه تمامی دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی می توانند در این سوگواره شرکت کنند، اظهار کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره آثار خود را در رشته های نقاشی، عکس، نوحه و شعر حسینی (ع)، دل نوشته، خاطره و داستانک به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مسئول امور استان های کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با اشاره به جوایز این سوگواره تصریح کرد: سفر به عتبات عالیات به نفر اول در هر رشته، کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به نفر دوم و سوم و انتشار 10 اثر برگزیده از هر رشته در یک مجله و اهدای آن به صاحبان آثار از جمله جوایز این سوگواره می باشد.

وی با بیان اینکه علاقه مندان به شرکت در این سوگواره تا 30 آذرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند، گفت: شرکت کنندگان برای ارسال آثار خود به آدرس ایمیل pishfar@medu.ir.com  مراجعه کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سوگوراه عبرات - اربعین حسینی - مسعود حاجی ابراهیمی -

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات