ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سوگواره دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین حسینی برگزار می شود


مسئول امور استان ها و یاوران معنوی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با اشاره به برگزاری اولین سوگواره دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین گفت: علاقه مندان به شرکت در این سوگواره تا ۳۰ آذر فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

حجت الاسلام امیرمسعود حاجی ابراهیمی، مسئول امور استان ها و یاوران معنوی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت: اولین سوگواره فرهنگی هنری دانش آموزی "عبرات" با محوریت اربعین حسینی با مشارکت کمیته فرهنگی آموزشی اربعین  برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این سوگواره از سوی سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش نیز برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره با موضوعاتی چون اربعین شهادت امام حسین (ع) و تاثیر تاریخی آن و اجتماع زائرین اربعین حسینی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حاجی ابراهیمی با بیان اینکه تمامی دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی می توانند در این سوگواره شرکت کنند، اظهار کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره آثار خود را در رشته های نقاشی، عکس، نوحه و شعر حسینی (ع)، دل نوشته، خاطره و داستانک به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مسئول امور استان های کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با اشاره به جوایز این سوگواره تصریح کرد: سفر به عتبات عالیات به نفر اول در هر رشته، کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به نفر دوم و سوم و انتشار 10 اثر برگزیده از هر رشته در یک مجله و اهدای آن به صاحبان آثار از جمله جوایز این سوگواره می باشد.

وی با بیان اینکه علاقه مندان به شرکت در این سوگواره تا 30 آذرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند، گفت: شرکت کنندگان برای ارسال آثار خود به آدرس ایمیل pishfar@medu.ir.com  مراجعه کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سوگوراه عبرات - اربعین حسینی - مسعود حاجی ابراهیمی -

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات