ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اجتماع ملی زائران اربعین حسینی در آذربایجان غربی


آئین بزرگ همایش مردمی اربعین حسینی، صبح جمعه در مصلی ارومیه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین ، در جمعه برابر با چهاردهم آبان ماه هم زمان با سراسر كشور زائران اربعين استان آذربايجان غربي در مصلي نماز جمعه اروميه گردهم آمدند

در اين تجمع حجت الاسلام و المسلمين كيومرزي نماينده كميته فرهنگي و آموزشي به تشريح فعاليت هاي انجام يافته آن كميته اشاره كرده و گفت:

برپايي نمايشگاه عكس خياباني، نمايشگاه عكس با موضوع اربعين، برگزاري جلسات آموزشي در شهرهاي استان، پخش برنامه هاي آموزشي از شبكه صدا و سيماي استاني برنامه هاي در حال اجرايي اين كميته مي باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمين سيدي از اساتيد حوزه و دانشگاه در سه موضوع احكام، معرفي اماكن عتبات عاليات عراق و آداب سفر سخنراني نمود.

تجمع با شعر خواني آقاي رزازي و مديحه سرايي آقاي حاجي زاده خاتمه يافت.

از فعاليت هاي جانبي اين تجمع مي توان به ثبت نام زيارت نيابتي از شهداء، توزيع كتابچه هاي آموزشي ( سلامت سفر، ره پويه و گزيده كامل الزياره )، نمايشگاهي از پوستر هاي آموزشي، موكب نمادين شامل پذيرايي، واكس كفش، پرسش و پاسخ اشاره نمود.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آذربايجان غربي - كميته فرهنگي و آموزشي - اربعین حسینی

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات