ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری اجتماع بزرگ لبیک یا حسین (ع) در مازندران


اجتماع بزرگ لبیک یا حسین (ع) در آستانه اربعین حسینی با حضور پرشور مردم و دانش آموزان استان در مصلای جمعه ساری برگزار شد.

به گزارش اطلاع رسانی الاربعین مازندران ، اجتماع بزرگ لبیک یا حسین (ع) با حضور دانش آموزان، اقشار مختلف مردم، هیئت‌های عزاداری و دوستدارن اهل بیت عصمت و طهارت پیش از ظهر امروز در مصلای جمعه ساری برگزار شد.

علی‌رضا یونسی در این مراسم اظهار داشت: بدرقه نمادین زائران سالار شهیدان یکی از اهداف برگزاری این اجتماع است.

وی افزود: تاکنون 33 هزار مازندرانی برای اعزام به کربلای معلی ثبت نام کرده و 9 موکب از مازندران در عراق برای پذیرایی از مهمانان تدارک دیده شده است.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران روزانه پذیرای 30 هزار زائر را در کربلای معلی و 3000 زائر را در سه راهی کوت پذیرایی می‌کنتد، تصریح کرد: روزانه 40 هزار نفر از مردم مازندران در ایام اربعین مورد پذیرایی قرار می‌دهند.

یونسی با بیان اینکه نقطه اوج جمعیت مردم جهان در اربعین در کربلای معلی است، افزود: یکی از استان‌هایی که مسئولیت پذیرایی از زائران را برعهده می‌گیرد مازندران است.

وی با اعلام اینکه علت ماندگاری اربعین پس از 1400 سال به دلیل این است که قیام سالار شهیدان همواره پایدار است، گفت: حادثه کربلا سرشار از مظلومیت، ناجوانمردی، تیرگی، سیاهی و ظلم بوده است.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه حادثه کربلا سرشار از فضیلت و پایمردی است، افزود: انسان‌ها که شیعه هستند باید معرفت حسینی داشته باشند و در اجتماع بزرگ اربعین حسینی حضوری پرشور دارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اجتماع بزرگ لبیک یا حسین (ع) - مازندران - اربعین - کربلای معلی

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات