ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همايش بزرگ زائران اربعين حسيني در تبريز برگزار شد


همايش بزرگ زائران اربعين حسيني به همت دفتر بعثه مقام معظم رهبري در آذربايجان‌شرقي در مصلاي امام خميني(ره) برگزار شد.

حجت الاسلام سيدشهاب الدين حسيني، مديركل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي   در همايش بزرگ زائران اربعين حسيني كه در مصلاي امام خميني(ره) برگزار شد، به تشريح فضائل زيارت مرقد حضرت اباعبدالله الحسين(ع) پرداخت و اظهار داشت: بنا بر روايات معتبر وارده؛ پياده‌روي براي زيارت اربعين حسيني اجر و ثواب بسياري دارد.

وي با بيان اين‌كه پياده‌روي براي زيارت مضجع شريف حضرت سيدالشهدا(ع) همزمان با اربعين حسيني، رسمي ديرينه و از قديم الايام مرسوم بوده است، خاطرنشان كرد: مرحوم آيت الله ميرزا جوادآقا ملكي تبريزي، استاد اخلاق و عرفان، در كتاب المراقبات خود نوشته است كسي كه اهل مراقبت است بايد در روز اربعين حسيني اندوه و حزن در وجودش باشد و به زيارت حضرت سيدالشهدا (ع) برود.

حجت الاسلام حسيني با اشاره به سيل خروشان عموم مسلمانان و حتي غيرمسلمانان سراسر جهان براي حضور در مراسم اربعين حسيني گفت: عشق به حضرت اباعبدالله الحسين(ع) هر سال بيشتر مي شود و اين سيل خروشان امت اسلامي؛ نمايش عزت، اقتدار، وحدت و انسجام اسلام در برابر فرقه‌هاي ضاله و گروهك‌هاي تروريستي مورد حمايت غرب است.

وي در ادامه به تشريح فضائل معنوي و معرفتي زيارت حرم امام حسين(ع) پرداخت و با اشاره به اين‌كه توفيق زيارت اربعين شامل هر كسي نمي‌شود، تصريح كرد: هر قدم زائر براي حضور در مرقد سيدالشهدا(ع) با اجر و ثواب دنيوي و اخروي همراه است، خوشا به حال كساني كه توفيق زيارت اربعين را بدست مي آورند.

مديركل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي با بيان اين‌كه سالانه حدود 20 ميليون زائر از ۶۵ كشور جهان با پاي پياده خود را به كربلا مي رسانند و در روز اربعين در كنار حرم آقا اباعبدالله حاضر مي شوند، افزود: اين حضور ميليوني نشان مي دهد كه واقعه كربلا تنها يك حادثه تاريخي نيست، بلكه كربلا يك فرهنگ است.

حجت الاسلام حسيني با اشاره به اين‌كه مكتب حضرت سيدالشهدا(ع) قلوب تمام آزاديخواهان جهان را تسخير كرده است، گفت: امام حسين براي احياي دين جدش رسول الله قيام كرد و تنها براي اداي فرضيه امر به معروف و نهي از منكر مقابل حكومت فاسد يزيد ايستاد، كه در اين راه از تمام هستي خود گذشت.

وي اراده خدا، حرارت، محبت و عشق حسيني، جامعيت كربلا، پيام رساني عاشورا و گريه بر مصائب اهل بيت را از اصلي ترين عوامل ماندگاري قيام سيدالشهدا(ع) دانست و تصريح كرد: امروز پس از گذشت 1400 سال از قيام حسيني، هنوز مكتب سيدالشهدا(ع) از يادها نرفته و اربعين تبديل به صحنه حضور عاشقان اين امام همام شده است.

گفتني است، همايش بزرگ زائران اربعين حسيني كه به همت دفتر بعثه مقام معظم رهبري در آذربايجان‌شرقي و در مصلاي امام خميني(ره) برگزار شد، با مداحي حاج مهدي خادم آذريان و سوگواري در مصائل اهل بيت عصمت و طهارت همراه بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سيدشهاب الدين حسيني- مديركل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي - همايش بزرگ زائران اربعين حسيني

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات