ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تجمع زائران اربعین در کرمان برگزار‌ شد


همزمان با سراسر کشور تجمع زائران اربعین در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار‌شد.

حجت‌الاسلام علی سازندگی امروز در تجمع زائران اربعین کرمان اظهار‌ داشت: زیارت اباعبدالله الحسین(ع) برکات و ثواب بی‌شماری دارد که از سوی بزرگان دین مطرح شده‌ است.

وی با بیان حدیثی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه "هر کس که به زیارت امام حسین(ع) برود در حالی که عارف باشد در بهترین جای بهشت سکونتش می‌دهند" گفت: در جایی دیگر آمده که هر کس بدون آنکه به زیارت امام حسین(ع) برود از دنیا برود ولو آنکه بهشتی باشد فقط در بهشت مهمان است.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه رفتار زائران اربعین باید مورد رضای خداوند باشد، افزود: حسین‌(ع) تسلیم امر خدا بود و هر کس سلام بر حسین(ع) می‌دهد یعنی تسلیم حسین است زیرا حسین تسلیم خدا بود.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین باید زمینه ساز ظهور باشد، یادآور‌ شد: روزگاری دعا می‌کردیم شاه برود و این آرزوی بزرگی بود، روزگاری آرزو داشتیم امام بیاید و حکومت اسلامی تشکیل شود که محقق شد.

سازندگی افزود: امروز باید آرزو داشته باشیم که امام زمان(عج) ظهور کند و باید برای تحقق این آرزو دعا کنیم.

وی با اشاره با اینکه اگر امام حسین(ع) نبود فاتحه دین خوانده می‌شد، گفت: این موضوع تنها مسئله اسلام نیست بلکه همه ادیان از بین می‌رفتند و امام حسین(ع) کشتی نجات است.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه امام حسین(ع) در روز عاشورا چندین خطبه و سخنرانی داشت، افزود: آن حضرت تا آخرین لحظات قصد آگاه‌سازی امت را داشت و این افراد از روی آگاهی کامل امام حسین(ع) را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به اینکه در زیارت اربعین اهداف بزرگی نهفته‌ است، خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین هدف از زیارت اربعین قیام برای جلوگیری از تحریف دین خدا است.

سازندگی از اجرای طرح هر زائر نائب یک شهید خبر‌داد و گفت: در این طرح هر زائر که مشرف می‌شود به دلخواه خود یک شهید را انتخاب کرده و به نیابت آن شهید به کربلای معلی مشرف می‌شود.

وی با بیان اینکه رفتار و گفتار شیعیان در مراسم اربعین بسیار مهم است و از سوی سایر جوامع رصد می‌شود، افزود: در مسیر پیاده‌روی باید نکات بهداشتی را رعایت کرده و در طول مسیر نظافت رعایت شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: علی سازندگی - تجمع زائران اربعین - کرمان -

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات