ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش ملی اجتماع زائران اربعین در اراک برگزار شد


همایش ملی اربعین حسینی با حضور خیل بی شمار عاشقان سیدالشهدا(ع) روز جمعه در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد.

حجت‌الاسلام موسی آخوندی ، مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان مرکزی، پیش از ظهر امروز در اجتماع زائران اربعین در مصلی بیت المقدس اراک، با اشاره به قیام امام حسین علیه السلام اربعین را به عنوان یک نماد، حماسه ملی و فرا ملی خواند و گفت: قریب به دو سال است شاهد بها دادن به موضوع حماسه اربعین هستیم.

حجت‌الاسلام موسی آخوندی با بیان اینکه نکاتی که زائرین باید در طول مسیر رعایت کنند، توسط سازمان های مختلفی از جمله سازمان امور خیریه و تبلیغات آموزش داده می شود بیان کرد: دو کتاب کوچک، مختصر و مفید تحت عنوان راهنمای زائرین و ره توشه، به زائرین تقدیم می شود.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان مرکزی در ادامه به حق شهدا بر گردن مردم ایران سخن گفت و خاطر نشان کرد: حداقل کاری که می توانیم برای این شهدا انجام دهیم این است که هر یک از زائرین برای زنده نگه داشتن یاد این عزیزان، به نیابت از یک شهید به زیارت سالار شهیدان بروتد و اعمال خود را انجام دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: موسی آخوندی - بعثه مقام معظم رهبری - سازمان حج و زیارت - استان مرکزی

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات