ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش ملی اجتماع زائران اربعین در اراک برگزار شد


همایش ملی اربعین حسینی با حضور خیل بی شمار عاشقان سیدالشهدا(ع) روز جمعه در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد.

حجت‌الاسلام موسی آخوندی ، مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان مرکزی، پیش از ظهر امروز در اجتماع زائران اربعین در مصلی بیت المقدس اراک، با اشاره به قیام امام حسین علیه السلام اربعین را به عنوان یک نماد، حماسه ملی و فرا ملی خواند و گفت: قریب به دو سال است شاهد بها دادن به موضوع حماسه اربعین هستیم.

حجت‌الاسلام موسی آخوندی با بیان اینکه نکاتی که زائرین باید در طول مسیر رعایت کنند، توسط سازمان های مختلفی از جمله سازمان امور خیریه و تبلیغات آموزش داده می شود بیان کرد: دو کتاب کوچک، مختصر و مفید تحت عنوان راهنمای زائرین و ره توشه، به زائرین تقدیم می شود.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان مرکزی در ادامه به حق شهدا بر گردن مردم ایران سخن گفت و خاطر نشان کرد: حداقل کاری که می توانیم برای این شهدا انجام دهیم این است که هر یک از زائرین برای زنده نگه داشتن یاد این عزیزان، به نیابت از یک شهید به زیارت سالار شهیدان بروتد و اعمال خود را انجام دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: موسی آخوندی - بعثه مقام معظم رهبری - سازمان حج و زیارت - استان مرکزی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات