ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پذیرش زائران پاکستانی در زائر سرای امام رضا(ع) برای مردم زاهدان افتخار است


پذیرش و اسکان زائران پاکستانی در زائر سرای امام رضا(ع) برای مردم زاهدان افتخار است.

مجتبی خانجانی فرماندار زاهدان، در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی،از روند خدمات رسانی به زائران پاکستانی در زائر سرای امام رضا علیه السلام بازدید کرد.

در این بازدید حجت السلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و حجت الاسلام هاشم رعنایی، فرماندار را همراهی می کردند.
 
فرماندار زاهدان در این بازدید از اینکه زائر سرای امام رضا علیه السلام میزبان زائران اربعین امام حسین خواهد بود ابراز خرسندی کرد و گفت: باید تمامی امکانات در اختیار زائران قرار گیرد تا آنان دغدغه ای برای تامین خورد و خوراک و اسکان خودشان نداشته باشند و با  گوله باری از خاطر استان را ترک کند.

خانجانی گفت: در راستای خرید تسهیلات و تمعیدات لازم برای رفاه حال زائران اربعین حسینی مبلغ 30 میلیون ریال کمک نقدی به زائر سرای امام رضا علیه السلام پرداخت شده است که امیداوریم با این کمک شاهد افزایش خدمات رفاهی و امکانات برای زوار خارج کشور باشیم.

گفتنی است، زائر سرای امام رضا علیه السلام زاهدان با ظرفیت 7 هزار نفر و داشتن 23 اتاق و 4 تخت خواب با فاصله کمتر از 100کیلومتر از مرز کشور پاکستان هر ساله میزبان خیل عظیمی از زائران دل شیفته عتبات عالیات است که در بدو ورود به کشور  در این موقوفه حضور می‌یابند و تجدید قوا می‌کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: فرماندار زاهدان - اربعین حسینی - زائران پاکستانی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات