ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


هر زائر گلستانی پیاده روی اربعین حسینی نائب زیاره یک شهید باشد


مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان ظهر امروز در مراسم تجمع زائران اربعین حسینی با اشاره به برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان اظهار داشت: به عنوان یک وظیفه و دین هر زائری که از استان گلستان به کربلا تا نجف می‎رود انتظار است که نائب زیاره یک شهید باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان ظهر امروز در مراسم تجمع زائران اربعین حسینی با اشاره به برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان اظهار داشت: به عنوان یک وظیفه و دین هر زائری که از استان گلستان به کربلا تا نجف می‎رود انتظار است که نائب زیاره یک شهید باشد.

به گزارش گلستان ما ؛ حجت الاسلام نور الله ولی نژاد مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان ظهر امروز در مراسم تجمع زائران اربعین حسینی با اشاره به برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان اظهار داشت: به عنوان یک وظیفه و دین هر زائری که از استان گلستان به کربلا تا نجف می‎رود انتظار است که نائب زیاره یک شهید باشد.

وی افزود: چند سالی است که حرکت پیاده‌روی اربعین حسینی از کربلا تا نجف پرصلابت‎تر از گذشته برگزار می‎شود.

حجت الاسلام ولی نژاد تصریح کرد: در گذشته نیز این پیاده‌روی توسط شیخ انصاری و میرزا رضا نوری انجام میشد و در برخی زمان‎ها نیز مانند فشار رژیم بعث این حرکت مذهبی متوقف شده بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان یادآور شد: پس از مرگ صدام پیاده‌روی اربعین حسینی احیاء شد و در سال‎های متمادی رونق پیدا کرد به صورتی که امروز میلیون‎ها مسلمان در این مراسم شرکت می‎کنند.

ولی‎نژاد اظهار داشت: در سال‎های اخیر مردم ولایتمدار ایران نیز از این پیاده‌روی حمایت کردند و سال به سال به تعداد زائران حسینی شرکت کننده در پیاده‎روی اربعین حسینی افزوده شد.

وی افزود: به تعبیر امام صادق (ع) هر کسی در سفر زیارت امام حسین(ع) شرکت کند هر گامی که بر می‎دارد یک حسنه برای او نوشته می‎شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان یادآور شد: امسال مردم استان گلستان اجلاسیه یا کنگره 4 هزار شهید استان گستان را برگزار خواهند کرد و این کنگره حال و هوای استان گلستان را کربلایی کرده و زیبایی‎های معنوی خاصی را به استان ما بخشیده است.

ولی‎نژاد تاکید کرد: در کمیته فرهنگی اربعین و ستاد اربعین استان تصمیم ‎گرفته شد که امسال هر زائر گلستانی نائب زیاره یک شهید استان گلستان باشد و تمهیدات و بسته‎های فرهنگی در این راستا اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: با اطلاعاتی که از طریق مراکز ثبت‎نام و مدیران این مجموعه‌ها حاصل شده تمهیداتی اندیشیده شده که این بسته در اختیار زائران حسینی قرار بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان افزود: شهدا برای باز کردن راه کربلا در برابر رژیم بعث و استکبار جهانی ایستادن و به برکت این ایثار امروز شاهد هستیم که آمریکا در منطقه بی‌آبرو شده و صدام و رژیم بعث نیز ساقط شده است.

ولی‎نژاد گفت: به عنوان یک وظیفه و دین هر زائری که از استان گلستان به پیاده کربلا تا نجف می‎رود انتظار است که نائب زیاره یک شهید باشد و پس از اینکه برگشت به خانواده آن شهید سر بزند و دیدار کند و از این ثواب برخوردار باشد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: استان گلستان - تجمع زائران اربعین حسینی - نور الله ولی نژاد - تبلیغات اسلامی استان گلستان

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات