ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جانشين ستاد بازسازي عتبات در كربلا خبر داد؛ موكب هاي ايراني از سه شنبه پذيراي زائران اربعين مي شوند


سراجان با بيان اينكه موكب هاي ايرانيان از سه شنبه (18آبان) پذيراي زائران اربعين مي شوند، از مشاركت 15 استان در قالب گروه هاي خودجوش مردمي در خدمت رساني به زائران خبر داد.

قاسم سراجان جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلا در نهمين جلسه ستاد اربعين كه پنجشنبه (13 آبان) برگزار شد، از مشاركت 15 استان كشور در احداث موكب براي پذيرايي از زائران اباعبدالله الحسين (ع) خبر داد.

وي با بيان اينكه افزون بر استانهاي بوشهر، خراسان شمالي، خراسان رضوي، اصفهان، گيلان، چهارمحال و بختياري، مازندران، يزد، لرستان، ايلام و قم، شهرداري تهران، ستاد اجرايي فرمان امام (ره) و بسيج دانشجويي، در حال احداث موكب هستند، گفت: هشتاد قطعه زمين در نقاط مختلف كربلا براي احداث موكب مشخص شده است.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلا با اشاره به آغاز عمليات احداث موكب ها براي پذيرايي از زائران و هماهنگي هاي انجام شده با مدارس، تصريح كرد: امكان اسكان زائران تا سقف 350 هزار نفر در موكب ها وجود دارد و تعداد 100 هزار نفر هم از سوي بسيج مردمي عراق (حشد الشعبي) اسكان داده مي شوند.

وي با بيان اينكه 20 تا 30 گروه خودجوش مردمي براي خدمت رساني به زائران مشاركت مي كنند، از تحويل زمينها و انتقال 20 درصد از امكانات مورد نياز به كربلا (تا روز پنجشنبه) خبر داد و گفت: موكب ها در نجف سه شنبه هفتم و در كربلا پنجشنبه نهم صفر براي پذيرايي از زائران آماده مي شوند.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: موكب - ستادعتبات - اربعين - ستاد بازسازي عتبات عاليات

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات