ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جانشين ستاد بازسازي عتبات در كربلا خبر داد؛ موكب هاي ايراني از سه شنبه پذيراي زائران اربعين مي شوند


سراجان با بيان اينكه موكب هاي ايرانيان از سه شنبه (18آبان) پذيراي زائران اربعين مي شوند، از مشاركت 15 استان در قالب گروه هاي خودجوش مردمي در خدمت رساني به زائران خبر داد.

قاسم سراجان جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلا در نهمين جلسه ستاد اربعين كه پنجشنبه (13 آبان) برگزار شد، از مشاركت 15 استان كشور در احداث موكب براي پذيرايي از زائران اباعبدالله الحسين (ع) خبر داد.

وي با بيان اينكه افزون بر استانهاي بوشهر، خراسان شمالي، خراسان رضوي، اصفهان، گيلان، چهارمحال و بختياري، مازندران، يزد، لرستان، ايلام و قم، شهرداري تهران، ستاد اجرايي فرمان امام (ره) و بسيج دانشجويي، در حال احداث موكب هستند، گفت: هشتاد قطعه زمين در نقاط مختلف كربلا براي احداث موكب مشخص شده است.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلا با اشاره به آغاز عمليات احداث موكب ها براي پذيرايي از زائران و هماهنگي هاي انجام شده با مدارس، تصريح كرد: امكان اسكان زائران تا سقف 350 هزار نفر در موكب ها وجود دارد و تعداد 100 هزار نفر هم از سوي بسيج مردمي عراق (حشد الشعبي) اسكان داده مي شوند.

وي با بيان اينكه 20 تا 30 گروه خودجوش مردمي براي خدمت رساني به زائران مشاركت مي كنند، از تحويل زمينها و انتقال 20 درصد از امكانات مورد نياز به كربلا (تا روز پنجشنبه) خبر داد و گفت: موكب ها در نجف سه شنبه هفتم و در كربلا پنجشنبه نهم صفر براي پذيرايي از زائران آماده مي شوند.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: موكب - ستادعتبات - اربعين - ستاد بازسازي عتبات عاليات

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات