ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سفير ايران در عراق مطرح كرد؛ پيوند دو ملت ايران و عراق روز به روز محكم تر مي شود/ نماز نماد مراسم اربعين


دانايي فر با اشاره به فرا رسيدن ايام اربعين بر همكاري هرچه بيشتر دو ملت ايران و عراق در راستاي ايجاد پيوند عميق اجتماعي با تكيه بر ريشه هاي اعتقادي و ديني تأكيد كرد.

حسن دانايي فر سفير جمهوري اسلامي ايران در عراق در نهمين جلسه ستاد اربعين كه پنجشنبه (13 آبان) در كربلا برگزار شد با اشاره به فرا رسيدن ايام اربعين حسيني خواستار تلاش بي وقفه براي خدمت رساني به زائران شد.

وي با اشاره به همكاري عشاير و نيروهاي بسيج مردمي عراق (حشدالشعبي) در برپايي هرچه باشكوه تر راهپيمايي عظيم اربعين، گفت: نيروهاي حشدالشعبي از مرز شلمچه، چزابه و مهران تا سامرا، كاظمين، كربلا، ديوانيه، حله و ... براي خدمت رساني به زائران اباعبدالله اعلام آمادگي كرده اند كه در نوع خود يك حماسه است.

رييس ستاد اربعين در عراق با بيان اينكه سال گذشته با كمك حشدالشعبي تعداد 70 هزار نفر از زائران در خانه مردم عراق اسكان يافتند، بر همكاري هرچه بيشتر در راستاي ايجاد پيوند عميق اجتماعي كه بين دو ملت ايران و عراق براساس ريشه اعتقادي و ديني وجود دارد و توسعه آن تأكيد كرد.

وي تصريح كرد: امروز به بركت انقلاب، امام راحل و خون شهدا توانسته ايم بين دو ملت ايران و عراق پيوند برقرار كنيم و البته اين پيوند روز به روز قوي تر مي شود و اين افتخار بزرگي است كه يك ايراني عكس شهيد عراقي را در مسير پياده روي اربعين حسيني نصب مي كند.

دانايي فر با بيان اينكه امسال نماد و علامت مراسم اربعين نماز و اهتمام به فلسطين و وحدت شيعه و سني است، اظهار داشت: امسال بيشترين اعزام روحاني را به اربعين داريم به طوري كه 1200 روحاني براي امر تبليغ به عتبات عاليات اعزام مي شوند.

وي با اشاره به تدارك 4 هزار نفر روحاني و غير روحاني براي انجام كار فرهنگي در ايام اربعين از سوي دفتر حضرت آيت سيستاني، خاطرنشان كرد: بيش از 18 ميليون نفر در اربعين دريك محدوده دور هم جمع مي شوند و اين رويداد در هيچ كجاي دنيا سابقه ندارد كه بايد از اين فرصت استفاده كنيم.

سفير جمهوري اسلامي ايران افزود: اينكه از كشورهاي مختلف در طول مسير پياده روي اربعين و نيز با حضور در كربلاي معلا دور هم جمع شوند، آزادانه با يكديگر حرف بزنند و اين ارتباط تبديل به پيوند شود كار كوچكي نيست و تمام اين حركتها براي نهادينه كردن يك فكر است.

وي در ادامه اهميت بيش از پيش كار فرهنگي را يادآور شد و با بيان اينكه فعاليتهاي فرهنگي بازتاب ايجابي در كشور ايران دارد، ابراز كرد: مردم محتاج غذا و اسكان نيستند بلكه انسانهاي متواضع و بزرگواري هستند كه بايد براي ارائه خدمات مختلف به ويژه خدمات فرهنگي به آنان خالصانه تلاش كنيم.

بخش ديگري از سخنان رييس ستاد اربعين در عراق به مقايسه آماري تعداد زائران ايراني اربعين از سالهاي 89 تا 94 اختصاص داشت كه وي با اشاره به روند صعودي تعداد زائران طي اين سالها، گفت: سال گذشته حدود دو ميليون زائر عازم كربلا شدند و امسال هم تعداد زائران ايراني حداقل دو و نيم ميليون نفر خواهد بود.

دانايي فر با بيان اينكه در ايام اربعين بيش از هزار موضوع كار فرهنگي وجود دارد كه لازم است خادمان زائران در اين راستا از هيچ تلاشي فروگذار نكنند، بر ضرورت انجام كار فرهنگي تأكيد كرد و افزود: تمام فعاليت هايي كه انجام مي شود براي فرهنگ سازي و تعميق باورها است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حسن دانايي فر - سفير جمهوري اسلامي ايران - عراق- ستاد اربعين

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات