ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عصر امروز مبلغان افتخاری اربعین در قم گردهم آمدند


مبلغان افتخاری اربعین حسینی عصر امروز طی مراسمی در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گردهم آمدند.

گردهمایی مبلغان افتخاری حماسه اربعین حسینی عصر امروز با حضور جمعی از مسؤولان کمیته فرهنگی اربعین، و با کمک  سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی و معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور انتقال پیام عاشورا به شرکت کنندگان در حماسه اربعین حسینی را از رسالت‌های مبلغان دینی برشمرد و تصریح کرد: هر چند تبلیغ در اربعین اقدام ساده‌ای نیست اما طلاب باید با انتشار پیام عاشورا مسلمانان را به سمت یک وحدت هدایت کنند.

حجت‌الاسلام شرفخانی بر تقویت مرجعیت عراق با محوریت آیت‌الله سیستانی توسط مبلغان دینی تاکید کرد و گفت: مبلغان و خادمان ایران در اربعین باید به دولت عراق احترام گذاشته و مدیریت آنها را بر مدیریت خود ارج بدانند تا بتوانند به عنوان خادم امام حسین(ع) میزبانی عراقی‌ها را تکریم کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این مراسم از جایگاه زیارت امام حسین(ع) در روایات و آیات قرآن کریم یاد کرد و گفت: امام صادق(ع) در زیارت اربعین وضعیت سیاسی اجتماعی دوران خود را برای همگان تبیین کرده که در این زیارت دشمنان امام حسین(ع) به دو گروه فرعی و اصلی تقسیم‌بندی شده‌اند و بازندگان، فریب‌خوردگان، هواپرستان و دشمنان ائمه اطهار(ع) در گروه فرعی جای می‌گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی خاطرنشان کرد: در زیارت اربعین از عاملان اختلاف میان امت مسلمان به عنوان دشمنان اصلی امام حسین(ع) نام برده می‌شود و در دوره کنونی نیز آمریکایی‌ها در میان امت‌های مختلف اختلاف ایجاد می‌کنند و جاسوسان و افرادی که از ایستادگی مقابل آمریکا خسته شده‌اند به عنوان دشمنان اصلی در زمین دشمن اصلی بازی می‌کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: علی محمدی - گردهمایی مبلغان افتخاری - حماسه اربعین حسینی- مسئول کارگروه تبلیغ و نماز کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات