ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آيت الله مجتهد شبستري: زيارت اماكن مقدس مذهبي تعالي بخش روح بشري است


امام جمعه تبريز هدف از سفر را تحول روحي و معنوي در انسان دانست و گفت: زيارت اماكن مقدس مذهبي تحول روحي و معنوي ژرفي را در انسان ايجاد مي كند، به همين خاطر زيارت معصومين(ع) و امامزادگان معتبر اجر و ثواب بيشتري دارد و تشويق به اين امر به خاطر تأثير در تعالي روحي انسان است.

آيت الله محسن مجتهد شبستري، نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي در ديدار اعضاي ستاد طرح مهر درخشان با بيان اينكه مسأله سفر يك مسأله لازم و ضروري است، اظهار داشت: غريضه سفر نوعاً در همه انسان ها وجود دارد و افراد در هر سني طالب سفر و گردش هستند.

وي با اشاره به ويژگيهاي انساني و لزوم توجه به تفريح و همچنين تنوع در زندگي و حيات خود، ادامه داد: براي انسان لازم است نوعي تنوع در زندگي حاصل شود زيرا از لحاظ اعصاب و روان ثبات در يك محل و ماندن در آن صلاح نيست و سبب مي شود شخص دچار برخي آسيبها در زيست خود شود.

امام جمعه تبريز با اشاره به مسأله سفر در دين اسلام، تصريح كرد: در دين مقدس اسلام براي اينكه اين غريزه اشباع شود و از اين غريزه سفر هم بهره برداري فرهنگي شود، خداوند متعال مسأله حج و سفر بيت الله الحرام را مقرر كرده است، با توجه به اينكه امسال از اين سفر معنوي به خاطر جنايات آل سعود محروم شديم، ولي زيارت عتبات مقدس مانند زيارت مشهد مقدس و ساير ائمه اطهار(ع) و امامزادگان بسيار مستحب است چرا كه هم غريره زيارتي و هم سياحتي در انسان اشباع و هم كار فرهنگي انجام مي پذيرد.

وي هدف از سفر را تحول روحي و معنوي در انسان دانست و افزود: در انسانها زيارت اماكن مقدس مذهبي تحول روحي و معنوي ژرفي را در انسان ايجاد مي كند به همين خاطر زيارت معصومين(ع) و امامزادگان معتبر اجر و ثواب بيشتري دارد و تشويق به اين امر به خاطر تعالي روحي انسان است.


 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سفر-اماكن زيارتي-تبريز- محسن مجتهد شبستري - آذربايجان شرقي

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات